Światowy Dzień Konsumenta w Białej Podlaskiej

DSC_1872

15 marca jest obchodzony jako Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej Jolanta Marczuk wspólnie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Białej Podlaskiej Ewą Tymoszuk zorganizowały spotkanie pn. „Sprawdź, co podpisujesz”. Do obchodów włączyli się również Bialska Rada Seniorów oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tegoroczne spotkanie zdominowały usługi telekomunikacyjnych.  Jak stwierdziła Ewa Tymoszuk po liczbie zgłaszających się z problemami jest to obszar ostatnio bardzo często naruszający interesy konsumentów.

Jak sobie radzić z przy zawieraniu różnorodnych umów o świadczenie takowych usług oraz pozostałą problematykę z tym związaną uświadamiali zebranym Łukasz Ścibor – naczelnik Wydziału Kontroli Telekomunikacyjnej i Pocztowej Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie oraz Monika Pietruk-Żurkowska – główny specjalista w tymże wydziale.

Natomiast Monika Marchalewska – specjalista ds. doradztwa finansowego i konsumenckiego ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego omówiła kwestie jak świadomie i odpowiedzialnie zaciągać zobowiązania kredytowe oraz udzieliła porad finansowych i prawnych w przypadku nadmiernego zadłużenia, a także przedstawiła problematykę upadłości konsumenckiej.

Na koniec była przygotowana miła niespodzianka w postaci warsztatów artystycznych pt. „Wokół tradycji świat Wielkiej Nocy”, które przygotowały aktywne seniorki.

Wśród zainteresowanych tematyką był również obecny starosta bialski Tadeusz Łazowski.

Przypominamy, że z pomocy i porady Powiatowego Rzecznika Konsumentów można skorzystać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej 41, 21-500 Biała Podlaska, pokój nr 312, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Tel. 83 351 13 67, e-mail: prk@powiatbialski.pl.