Wyniki 4. turnieju w ramach VI Bialskiej Ligi Szachowej

IMG_20160312_103858

W czwartym turnieju VI Bialskiej Ligi Szachowej rozegranym w Łomazach wzięło udział 58 szachistów, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Bialskiego, Radzyńskiego i Lubelskiego. Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Terespola, Lublina, Konstantynowa, Łomaz, Małaszewicz, Misiów, Grabanowa, Jelnicy i Kąkolewnicy.
Szachiści rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas I – III, szkół podstawowych klas IV – VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na dziewczęta i chłopców.
W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Karolina Wysokińska przed Karoliną Tymoszuk obydwie SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski i Hanną Nurzyńską SP Kąkolewnica. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Jerzy Rzeńca przed Karolem Petruczenko i Mariuszem Kurczyńskim wszyscy SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski.
W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Marta Michalak SP Nr 1 Terespol przed Lilianną Czopińską i Patrycją Wysokińską obie SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski przez Robertem Tymoszukiem obaj SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski i Adamem Rypińskim SP Misie.
W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kuźmicz Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej przed Aleksandrą Leszek i Julią Zaorską obie Gimnazjum w Terespolu. W kategorii chłopców zwyciężył Grzegorz Olichwirowicz Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej przed Markiem Prokopiukiem Gimnazjum w Terespolu i Jakubem Niczyporukiem Gimnazjum w Konstantynowie.
Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Weronika Zawistowska Zespół Szkół w Małaszewiczach przed Andżeliką Petruczenko II LO w Białej Podlaskiej i Dominiką Porębą LO Sikorski w Międzyrzecu Podlaskim. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Mateusz Prokopiuk I LO w Białej Podlaskiej przed Michałem Uścińskim II LO w Białej Podlaskiej i Marcinem Dudkiem IV LO w Białej Podlaskiej.
Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek szachowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali po słodkim batoniku. Gospodarze turnieju prezes ULKS Niwka Łomazy Marek Uściński i członek zarządu Mieczysław Sobechowicz zapewnili grającym posiłek w postaci gorących kiełbasek. Dodatkowo szachiści mieli do dyspozycji oranżadę i ciastka, a opiekunowie herbatę i kawę. Turniej rozegrano w świetlicy OSP Łomazy w bardzo dobrych warunkach oraz miłej koleżeńskiej atmosferze.
Sędzią zawodów Marek Uściński.
Następny turniej (ostatni w tegorocznym cyklu) zostanie rozegrany 23 kwietnia (sobota) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Konstantynowie. Początek zawodów o godzinie dziesiątej.