Święto matki i dziecka na ludowo w Maniach

Na ludowo świętowano w niedzielę Dzień matki i dziecka w Maniach. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W części głównej na placu szkolnym przed gośćmi zaprezentowały się zespoły i kapele ludowe z powiatu bialskiego oraz zespół ludowy Ostromieczewskije Ljawony z Ostromieczewa na Białorusi, które odebrały z rąk starosty bialskiego Mariusza Filipiuka specjalne listy w podziękowaniu za piękny występ. Starosta złożył również wszystkim mamom i dzieciom życzenia z okazji ich święta. Występom towarzyszył piknik, podczas którego dorośli i dzieci mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla nich przez organizatorów. Zabawy dla dzieci prowadzili animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Uczestnicy festynu mogli m.in. spróbować wyrobów z dziczyzny, wyprodukowanych przez członków Koła Łowieckiego nr 12 „Ogar” z Białej Podlaskiej.

Wśród gości przybyłych do Mań znaleźli się m.in.: wicestarosta bialski Janusz Skólimowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Krystyna Beń, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim Wiesław Zaniewicz i dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Marianna Tumiłowicz.

Organizatorami imprezy byli: Zespół „Nadzieja” z Mań, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i GOK w Międzyrzecu Podlaskim.