Świętowali 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystości zorganizowane z okazji obchodów 99. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości licznie zgromadziły mieszkańców gmin powiatu bialskiego. Nie inaczej było w Białej Podlaskiej, gdzie główne uroczystości rozpoczęła msza św. za Ojczyznę, po której odbył się paradny przemarsz na plac Wolności.

Pod pomnikiem Orła Niepodległości zgromadzone delegacje, w tym również ze Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, której przewodniczył starosta bialski Mariusz Filipiuk i sekretarz powiatu Henryk Marczuk, uczestniczyły w podniesieniu flagi państwowej i złożyły wieńce.

W Międzyrzecu Podlaskim w taqmtejszych uroczystościach udział wziął wicestarosta bialski Janusz Skólimowski, który złożył kwiaty na placu Jana Pawła II pod pomnikiem Bohaterów Miasta.

Zdjęcia: Grzegorz Panasiuk, portal Miedzyrzec.info, podlasie24.pl