Szpital powiatowy otrzyma sprzęt medyczny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy potwierdziła wytypowanie do przekazania jako daru dla Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim specjalistycznych urządzeń diagnostycznych i wyposażenia o szacunkowej wartości 200 000 zł – około czterokrotnie wyższej niż w roku poprzednim: aparatu EKG, aparatu EKG Holter, aparatu USG i pięciu łóżek szpitalnych dla dzieci – pacjentów Oddziału.

Rok wcześniej WOŚP przekazała międzyrzeckiemu szpitalowi wyposażenie na kwotę 47 252,63 zł. Były to: aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, aparat EKG, kardiomonitor, trzy łóżka szpitalne z dodatkowym wyposażeniem i komputer. Z tego sprzętu korzystają obecnie pacjenci Oddziału Pediatrycznego i Oddziału Neonatologii. Przekazywane przez Orkiestrę dary wciąż poprawiają jakość świadczeń medycznych oraz bezpieczeństwo i komfort pacjentów.