Tanecznie w Terespolu

Aż 43 układy taneczne zaprezentowały dzieci i młodzież podczas XII Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Terespolu. Mimo, że konkurs ma zasięg powiatowy od kilku lat występują na nim także zespoły z innych miejscowości, choćby z Lublina, Zbuczyna, Siemiatycz, Chełma czy Łosic. Zanim jednak odbyły się prezentacje taneczne rano 12 czerwca przeprowadzone zostały warsztaty: z tańca współczesnego, które prowadziła Anna Hop, a także hip-hopu – Karol „Polssky” Polak oraz Karol Ociepka.

Do wieczora trwały pokazy umiejętności tanecznych w trzech kategoriach: show dance, disco oraz hip-hop. Prezentowały się zespoły w barwnych kostiumach, z ciekawą scenografią i z układami wymagającymi sporo pracy i umiejętności. Radosna atmosfera udzielała się wszystkim: i publiczności zebranej licznie w hali Miejskiego Ośrodka Kultury, który był organizatorem tego wydarzenia, i rodzicom – podziwiającym swoje pociechy, i instruktorom zaangażowanym w występy, a przede wszystkim wykonawcom – dzieciom i młodzieży z Białej Podlaskiej, Terespola, Międzyrzeca Podlaskiego, Kobylan oraz gminy Biała Podlaska.

Jury nie miało łatwego zadania. Na szczęście zasiadali w nim mistrzowie tańca: wspomniani wcześniej Karol „Polssky” Polak, Karol Ociepka oraz Maciej Maryniowski.

W kategorii Show Dance w przedziale wiekowym 5-8 lat I miejsce zajęło Kontra I ze Szkoły Tańca KONTRA w Białej Podlaskiej z układem „Szukając ciebie”, II – „Sezamki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim „Wróbelek, myszka i biedronki tańczą razem”, III – Kontra Mini również ze Szkoły Tańca KONTRA w Białej Podlaskiej – układ „Pocałuj żabkę w łapkę”. W przedziale 9-12 lat I miejsce uzyskała formacja Ballo II z Miejskiego Domu Kultury w Chełmie z układem „Na dnie piekła”, II – DZT Aplauz z Łosickiego Domu Kultury z pokazem „Ogień”, III – DZT Figiel z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej – „Dziewczyna Kowboja”. W kategorii 13-15 lat I miejsce zdobyła Kontra II ze Szkoły Tańca KONTRA w Białej Podlaskiej – układ „Unifikacja”, II – „Macierzanka” z GOK w Białej Podlaskiej z „Odwiecznym świata porządkiem”, natomiast III – Ballo II z MDK w Chełmie z „Wilkami z Wall Street”. W kategorii wiekowej powyżej 16 roku życia I miejsce wytańczyła Kontrakcja ze Szkoły Tańca KONTRA w Białej Podlaskiej z układem „Wyścig szczurów” II – Sensum ze Szkoły Tańca Modern Jazz z Lublina z układem „Każdy jest inny”, zaś III – Dance Akademy Studio z Bialskiego Centrum Kultury – układ „labirynt”. Grand Prix w tej kategorii zdobyła oraz najlepszą choreografią wykazała się formacja Ballo I z MDK w Chełmie z „Lotem 41”.

W kategorii disco I miejsce wywalczyła Kontra I ze Szkoły Tańca KONTRA w Białej Podlaskiej układem „Little party”, II zajęła Akademia Art Factory z Łosickiego Domu Kultury i układ „Head will roll”, III – Slajd 2 z Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie i układ „Turn up the music”.

W kategorii hip – hop od 5 do 8 lat I miejsce przypadło DZT BOOM  ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach i układ „Hej what`s your numer?”, II – Slajd z GOK w Zbuczynie z „Zjedz Danonek” , III – Flesz Super Mini z Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu – układ „AjBiCi”. W kategorii 9-12 lat I miejsce wywalczył Flesz Mini z MOK w Terespolu z układem „Fireball”, II – Akademia Art Faktory z ŁDK i układ „Star Kids”, zaś trzecie zdobyło również Akademia Art Faktory tym razem za układ „Pull up”. W przedziale wiekowym 13 – 15 lat I miejsce uzyskał Skajd 1 z GOK w Zbuczynie tańczący „Hip hop”, II i III przypadło Flesz Dance Company z MOK w Terespolu z układami „One In a milion” i „Groove”.  Powyżej 16 lat i miejsce zdobył Dance Academy Studio z BCK Klub Kultury „Piast” z układem „Full Cap” ten układ zresztą został też nagrodzony Grand Prix i nagrodą za najlepszą choreografię, II i III – Flesz Dance Company za „Hands up” oraz „Cook Funk”.

Impreza jest wspierana finansowo przez powiat bialski.

 

Scroll to Top