Piosenka wakacyjna w Rokitnie

Czerwiec to już ostatni miesiąc szkoły zatem Gminna Instytucja Kultury w Rokitnie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej i Wójtem Gminy Rokitno zorganizowała już po raz piętnasty Powiatowe Spotkanie z Piosenką Wakacyjną. W konkursowe szranki 9 czerwca z wykonaniami piosenek związanych z latem stawali soliści i zespoły w dwóch kategoriach wiekowych szkoły podstawowe i gimnazjalne. Jury w składzie: Piotr Kulicki – instruktor muzyki, Anna Jóźwik- inspektor Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej oraz ks. Zbigniew Karwowski – proboszcz parafii Rokitno nie miało łatwego zadania, oceniając dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, dykcję, ogólne wrażenie artystyczne. Jednak wśród celów, jakie sobie postawili organizatorzy było też kształtowanie umiejętności współzawodnictwa zatem przyznanie miejsc było nieodzowne podczas podsumowania tego spotkania z muzyką. Jednak atmosfera śpiewu, młodości i dobrej zabawy towarzyszyła młodym wykonawcom cały czas.

Jak stwierdził Piotr Kulicki jeden z jurorów poziom był wysoki i nie łatwo było dokonać odpowiedniego wyboru. I miejsce w kategorii soliści szkoły podstawowe otrzymała Julia Stefaniuk z Rokitna, II miejsce Bartosz Peszuk ze Szkoły Podstawowej w Grabanowie, III – Amelia Wojdat z Rokitna. Przyznano także wyróżnienia: Darii Iwaniuk z Terespola, Wiktorii Suszczyńskiej z Kołczyna i Emilii Samuk z Terespola. W tej samej grupie wiekowej, ale wśród zespół najlepszym okazał się Zespół „Śnieżynki” z Rokitna, II miejsce przypadło Grupie Wokalnej z Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie, zaś III – zdobyło Trio z Zespołu Szkół w Rokitnie. Wśród gimnazjalistów jako soliście I miejsce przypadło Sylwestrowi Kwiatkowskiemu z Rokitna, II – Julii Iwaniuk z Terespola, zaś III – Marcie Siedleckiej z Janowa Podlaskiego. W kategorii gimnazjalnej, ale w zespołach najlepszym był chór „Presto” z Rossosza, natomiast II miejsce uzyskał Zespół „Wrzoski” z Woskrzenic.

Na koniec wójt Jacek Szewczuk zwrócił się z podziękowaniem do wszystkich rodziców, opiekunów, nauczycieli i instruktorów za zaangażowanie w kształtowanie w młodych ludziach pasji śpiewania oraz wykonawcom za wspaniałe prezentacje. Zaprosił także na kolejne spotkanie za rok.

Zdjęcia: GIK Rokitno i SP w Białej Podlaskiej

DSC_0147 DSC_0148 DSC_0156 DSC_0166 DSC00233 DSC00234 DSC00236 DSC00239 DSC00240 DSC00244 DSC00246 DSC00250

Scroll to Top