Taneczny sukces uczennicy naszego liceum – VII miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcu Towarzyskim

Daria Izdebska (klasa 2c) wspólnie ze swoim partnerem tanecznym Karolem Jesionkiem z bialskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza zajęła VII miejsce  w Mistrzostwach Polski w Tańcu Towarzyskim, które odbywały się na początku listopada  w Zielonce k/Warszawy.

          Jest to podwójny sukces tej pary, gdyż znajdując się w finałowej grupie awansowali z tanecznej klasy B do A. Ponadto jest to jedyna para z województwa lubelskiego, która w historii Tanecznych Mistrzostw Polski dotarła aż do finału rywalizując po drodze z ponad 80 innymi parami.

VII miejsce na najważniejszej imprezie tanecznej w Polsce jest ogromnym sukcesem tego duetu, największym w ich dotychczasowej karierze. Daria i Karol tańczą wspólnie od 2 lat, ale już brali udział w ponad 50 turniejach tanecznych zdobywając 22 puchary i 16 medali.

Tancerze na co dzień trenują w szkole tańca „Amigo Dance” w Białej Podlaskiej pod okiem   
p. Agnieszki Juszczyk. Ćwiczą codziennie po półtorej godziny w bialskiej szkole, wyjeżdżają także na lekcje indywidualne do tanecznych szkół w Lublinie.

Darii i Karolowi serdecznie gratulujemy. Cieszymy się z ich sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw. Wierzymy, że o tej parze będzie jeszcze głośno na wielu innych prestiżowych turniejach tanecznych.

 

Scroll to Top