XI Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej w Tucznej

Kilkaset osób wzięło udział w jedenastym już Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Cieszący się już dużą popularnością. Podczas festiwalu można było usłyszeć dzieci, młodzież i dorosłych. Uczestnicy wykonywali po dwie pieśni o tematyce patriotycznej.

W jury festiwalu zasiedli: Waldemar Robak – przewodniczący komisji, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białej Podlaskiej, Elżbieta Robak – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Białej Podlaskiej, Andrzej Sar – przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz Michał Robak – muzyk symfonii Juwentus.

W kategorii  osób niepełnosprawnych  zwyciężyły przedstawicielki Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Prosta” z Białej Podlaskiej. Drugie miejsce zajął Wojciech Biekisz – solista Domu Pomocy Społecznej w Kozuli, natomiast trzecie podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Zalutynia.

W kategorii dzieci ze szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła grupa wokalna „Słowom daj skrzydła” z Tucznej.

Drugie miejsce zajęły również dzieci  z  Zespołu Szkół w Tucznej. Trzecie miejsce przypadło Zespołowi Wokalnemu „Iskierka” z Janowa Podlaskiego. W tej kategorii jury przyznało wyróżnienia. Wyróżnienia przyznano „Szkolnym Słowikom” z Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu oraz Dziecięcemu Zespołowi Wokalnemu z Tucznej.

Wśród młodzieży zwyciężył Chór Szkolny działający przy Zespole Placówek Oświatowych Publicznego Gimnazjum nr 1 w Piszczacu. Drugie miejsce zajęli wokaliści z zespołu „Wiem dokąd idę” z Łomaz, natomiast trzecie „Dosyć Atrakcyjny Zespół” z LO im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach. Wyróżnienie otrzymał chór szkolny Publicznego Gimnazjum
nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Chotyłowie.

Jury w tej kategorii Dorośli pierwsze miejsce przyznało dla Polskiego Chóru Akademickiego z Brześcia. Drugie miejsce przypadło Chórowi „Radość” z Wisznic. Na ostatnim miejscu podium znalazł się Zespół Melizmat z Konstantynowa. W tej kategorii wyróżniono trzy zespoły: Chór Wiarus z Międzyrzeca Podlaskiego, Zespół „Śpiewam, bo lubię” z Łomaz oraz Zespół Macierz z Ortela Królewskiego.