Uczcili pamięć Wincentego Kozłowskiego i jubileusz 100 lecia PKOL

1. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu obyły się 18 września. Pomimo chłodu i deszczu dopisała frekwencja. Zawody odbyły się pod hasłem „Wiele dróg, jeden cel”, a tematem powiatowego konkursu plastycznego był: „Sportowiec 100 lecia”.

Pięknie wpisaliśmy się w obchody jubileuszu 100 lecia powstania PKOL. Rangę imprezy podniosła ceremonia otwarcia zgodna z ceremoniałem olimpijskim  (była flaga, hymn i znicz olimpijski) oraz obecność dwukrotnego brązowego medalisty olimpijskiego z Moskwy i Barcelony, florecisty, Mariana Sypniewskiego. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć śp. Wincentego Kozłowskiego, a delegacja młodzieży złożyła kwiaty i zapaliła znicze na Jego grobie. W 13 biegach na różnych dystansach wystartowało 418 osób. Wszyscy w dobrej kondycji ukończyli zawody. Na najlepszych czekały dyplomy, medale i nagrody. Nagradzał olimpijczyk, przedstawiciele władz samorządowych na czele z panem burmistrzem Jackiem Danielukiem i sekretarzem Józefem Paderewskim. Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta w Terespolu, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, sklep „Puchatek” pani Joanny Kotowskiej, Pizzeria  „Pappa”, sklep „Archelan” i PKOL w Warszawie. O bezpieczeństwo uczestników dbali Policjanci oraz Straż Graniczna. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka i UKS „Młodzi” przy wsparciu młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Najlepsi na poszczególnych dystansach: Dziewczęta rocznik 2011 – 2012: 1. Amelia Arseniuk – Chiluk – nr 1 Terespol, 2. Sandra Sławecka – Sławatycze, 3.Kalina Zalewska – Janów Podl. Chłopcy rocznik 2011 – 2012: 1. Mikołaj Supeł – nr 1 Terespol, 2. Kacper Światkowski – Sławatycze, 3.  Damian Niedzielski – Rokitno. Dziewczęta rocznik  2009 – 2010: 1.           Marcelina Daniluk – Wólka Dobrynska, 2. Wiktoria Koszołko – Woskrzenice D., 3.Amelia Krzyżanowska – Wisznice. Chłopcy rocznik 2009 – 2010: 1.     Emil Sosnowski – nr 3 Miedzyrzec Podl.,2. Michał Michalczuk – Rogoźnica, 3. Szymon Lewczuk – nr 1 Terespol. Dziewczęta rocznik 2008: 1. Magdalena Lesiuk – Rogoźnica, 2. Klaudia Szyndler – nr 3 Miedzyrzec Podl., 3. Maria Markowska. Chłopcy rocznik 2008: 1. Jan Jarmoszewicz – Połoski, 2. Dawid Wojdat – Rokitno, 3. Michał Grochowski – Swory. Dziewczęta rocznik 2007: 1. Lena Najdyhor – Piszczac, 2. Wiktoria Iwaniuk – Wólka Dobryńska, 3. Jowita Filipczak – nr 1 Terespol. Chłopcy rocznik 2007: 1. Kacper Pieniak – Zalesie, 2.     Patryk Guzarow – Janów Podl., 3. Kacper Wawryszewicz. Dziewczęta rocznik 2005 – 2006: 1. Polina Karmalys –Brześć, 2. Natalia Nestorowicz – Piszczac, 3. Karolina Sawczuk – Swory. Chłopcy rocznik 2005 – 2006: 1. Czarek Zaorski nr 1 Terespol, 2. Sebastian Krasucki –Swory, 3. Szymon Parafiniuk –Rossosz. Dziewczęta rocznik 2000 i młodsze: 1. Justyna Bajkowska – LO Wisznice, 2. Katsiaryna Rusak – GM nr 2 Brześć, 3. Natalia Czarnecka – ZS Janów Podl. Chłopcy rocznik 2003 – 2004: 1. Alan Puszcz – ZS Janów Podl., 2. Bartłomiej Gryczuk – LO Wisznice, 3. Eryk Jakubiuk – LO Wisznice. Chłopcy rocznik: 2000 i młodsi: 1. Kamil Sosidko – ZS Małaszewicze, 2. Wojciech Jankowski – ZS Janów Podl., 3. Bartosz Tokarski = ZS Janów Podl.

Tekst: Krystyna Pucer, zdj.: Karolina Zajączkowska