Umowa na prace budowlane ZOL-u w Łózkach podpisana

8 maja w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim została podpisana umowa na prace budowlane, tym samym rozpoczynają się działania związane z powstaniem w Łózkach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych złożył SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Tytuł projektu to: „Wzrost efektywności i dostępności oraz koordynacji świadczeń zdrowotnych udzielanych przez SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim poprzez doposażenie Zakładu i utworzenie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Łózkach”. Całkowity koszt zadania to ponad 11 mln 680 tys. zł. Wsparcie zewnętrzne w ramach działania – Infrastruktura Ochrony Zdrowia z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi prawie 7 mln 600 tys. zł.

Budynek dawnej szkoły przejdzie gruntowną przebudowę. Powstanie nowe piętro. Łącznie do dyspozycji pacjentów będzie 90 miejsc. Zakład będzie wyposażony w najnowszy sprzęt. Zagospodarowany będzie także teren wokół budynku, którego powierzchnia wynosi 70 arów.

Pieniądze z dofinansowania przeznaczone są nie tylko na modernizację i wyposażenie budynku w Łózkach. Z tej puli zostanie zakupiony także specjalistyczny sprzęt dla szpitala w Międzyrzecu Podlaskim.

Scroll to Top