V Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w V Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych, który odbędzie się 18 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Sosnówce.

Podczas przeglądu odbędą się konkursy: na palmę i pisankę oraz na stół wielkanocny. Do udziału w nich zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Konkursy stwarzają okazję do prezentacji działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek i samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych. Konkurs na stół wielkanocny będzie okazją do promowania tradycyjnych potraw i dekoracji wielkanocnych. Regulaminy wraz z kartami zgłoszeniowymi do pobrania poniżej.

Pragniemy także zachęcić chóry i zespoły do udziału w Przeglądzie Pieśni Wielkopostnej oraz twórców ludowych do prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów o charakterze wielkanocnym na kiermaszu odbywającym się podczas imprezy.

Szczegółowych informacji udziela dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce – Jolanta Mikulska tel.: (83) 379-30-57, 696-033-448; e-mail: gok_sosnowka@tlen.pl

regulamin stół wielkanocny

karta zgłoszeniowa stół wielkanocny

regulamin na palmę i pisankę wielkanocną