VII Bialska Liga Szachowa- już 3. turniej za nami.

W trzecim turnieju VII Bialskiej Ligi Szachowej rozegranym w Terespolu wzięło udział 109 szachistów, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Bialskiego, Radzyńskiego i Łosickiego.  Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Terespola, Sarnak, Konstantynowa, Łomaz, Małaszewicz, Misiów, Rogoźnicy, Jelnicy, Sławatycz i Kąkolewnicy.

Szachiści rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas I – III, szkół podstawowych klas IV – VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Aleksandra Marciniuk SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Aleksandą Korowajczuk SP Sarnaki i Karoliną Tymoszuk SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Karol Petruczenko SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Igorem Zasadzińskim SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski i Marcelem Domańskim SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski.

W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Hanna Nurzyńska SP Kąkolewnica przed Karoliną Sacharczuk SP Sarnaki i Aleksandrą Zielińską SP Sarnaki. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Piotrem Pytką SP Terespol i Robertem Tymoszukiem SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski.

W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Patrycja Waszczuk Gimnazjum Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Aleksandrą Lisiecką Gimnazjum w Sarnakach i Joanną Szymańską Gimnazjum w Sarnakach. W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Reluga Gimnazjum Nr 6 Biała Podlaska przed Jakubem Niczyporukiem Gimnazujm w Konstantynowie i Grzegorzem Olichwirowiczem Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej.

Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Weronika Zawistowska Zespół Szkół w Małaszewiczach przed Dominiką Porębą LO Sikorski w Międzyrzecu Podlaskim i Andżeliką Petruczenko II LO w Białej Podlaskiej. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Mateusz Prokopiuk I LO Biała Podlaska przed Mariuszem Kuźmiczem I LO Biała Podlaska i Adrianem Derlukiewiczem IV LO Biała Podlaska.

Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Gospodarze obiektów sportowych, dyrektor Zespołu Szkół w Terespolu Zenon Iwanowski i burmistrz Jacek Danieluk zapewnili uczestnikom i opiekunom bigos oraz kompot. Turniej rozegrano w bardzo dobrych warunkach oraz miłej i koleżeńskiej atmosferze. Łącznie w rozegranych trzech turniejach wzięło udział 335 szachistów.

Następny turniej zostanie rozegrany w Szkole Podstawowej w Konstantynowie, 18 marca 2017 r. Początek o godz. 10.00.

Sędzią zawodów Marek Uściński.

regulamin Ligi