VIII Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego

Ponad 300 pań i towarzyszących im panów uczestniczyło w Sejmiku Kobiet Powiatu Bialskiego, który już po raz ósmy odbył się w Białej Podlaskiej. Na zaproszenie starosty bialskiego Mariusza Filipiuka 7 marca przybyły aktywne kobiety z całego powiatu bialskiego. Wśród gości zaproszonych byli radni powiatowi z przewodniczącym Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariuszem Kiczyńskim na czele.

Starosta, witając przybyłych na Sejmik, wspomniał byłego radnego powiatu Romualda Kulawca – inicjatora tej imprezy, który nie mógł być obecny na tym spotkaniu. Nie mogło zabraknąć też życzeń w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet. Starosta życzył paniom dobrego zdrowia, wiele dobra oraz by na swojej drodze życia spotykały życzliwych ludzi.

Zgromadzeni mogli posłuchać trzech wykładów poruszających istotne kwestie nurtujące środowisko kobiece, czyli na temat zdrowego stylu życia, odżywiania, aktywności fizycznej oraz prawidłowego funkcjonowania w rodzinie. Pierwszy z nich pn. ,,Kobiety piękne z natury” przedstawiła Anna Galczak-Kondraciuk – dietetyk, trener osobistych pomp insulinowych, pracownik dydaktyczno-naukowy Pracowni Żywienia Człowieka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej. Drugi – „Aktywność fizyczna warunkiem zdrowego stylu życia” zaprezentowała dr nauk o kulturze fizycznej Marta Mandziuk – wykładowca i nauczyciel akademicki. Podczas tej prelekcji panie mogły zobaczyć jak prawidłowo korzystać z modnej ostatnio formy rekreacji, a więc nordic walking. Robert Leśniak – terapeuta i prezes Fundacji Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom z Dołhy mówił o „Roli rodziny w procesie zdrowienia”. Prelegenci w przerwie byli do dyspozycji uczestników Sejmiku i odpowiadali na pytania oraz udzielali praktycznych wskazówek, z dziedzin w których są specjalistami.

Sejmik w tym roku uświetniły występy Młodzieżowej Grupy Tanecznej „Macierzanka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej oraz Zespołu „Ale Baby” wraz z kapelą z Berezy.Na panie czekał także konkurs z nagrodami ufundowanymi przez powiat bialski.

Na przygotowanych stoiskach można było podziwiać rękodzieło, ręcznie robioną biżuterię, nabyć kosmetyki i inne produkty ułatwiające życie kobietom.

Podczas podsumowania panie dziękowały za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu, za bardzo ciekawe wykłady oraz organizację całego przedsięwzięcia przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.