wakacyjne przedsięwzięcia w Romanowie

W dniu 29 lipca 2015 roku w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci „Jeden dzień w Romanowie”. Tego dnia, do Muzeum przybyło 35 dzieci, na które czekało wiele atrakcji.

Wędrując alejami parkowymi dzieci podziwiały niebotyczne świerki i prastarą aleję grabową oraz Kaplicę św. Anny . Wiele emocji wzbudziła postać pisarza siedzącego na ławeczce w parku. Natomiast podczas zwiedzania Muzeum najbardziej emocjonujące było gęsie pióro, jakim autor „Starej baśni” posługiwał się zapisując kolejne kartki papieru tworząc swoje dzieła.

W sali edukacyjno – wystawienniczej dzieci wysłuchały bajki pt. „Kwiat paproci” autorstwa Józefa Ignacego Kraszewskiego i podziwiały prace prezentowane na wystawie pokonkursowej „ Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Kiedy wszyscy trochę zgłodnieli wyszli na dwór by rozpalić ognisko i upiec na nim kiełbaski. Posilone posiłkiem małe dzieci bawiły się na placu w dawne zabawy takie jak: raz, dwa, trzy baba jaga patrzy, gąski, gąski do domu, policjanta i wiele innych, natomiast dzieci starsze wróciły do Muzeum gdzie podzielone na dwie drużyny rywalizowały miedzy sobą grając w grę edukacyjną „Skarby romanowskiego dworu”.

Podczas pobytu w romanowskim dworze dzieci zostały poczęstowane pysznymi cukierkami i napojami, których sponsorem była firma SOTER PPHU T. Sokołowska.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za przybycie a sponsorowi za podarowane łakocie.

 

 

Wieczorem 2 sierpnia 2015 r. w parku przy Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyło się Letnie Kino Plenerowe.
Wieczorny sens zgromadził sporą liczbę widzów, którzy w wygodnych leżakach obejrzeli duński melodramat pt. „Kochanek królowej” . Niebywałą atmosferę potęgował piękny księżyc unoszący się nad dworem oraz śpiew ptaków mieszkających w parku. Letnie Kino Plenerowe w parku Kraszewskich odbyło się dzięki wparciu finansowemu Radnych Powiatu Bialskiego: Arkadiusza Misztala oraz Łukasza Jaszczuka.
Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim przybyłym widzom.

Scroll to Top