Węgrzy w powiecie

Do Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej przybyła 24-osobowa grupa wójtów, przedsiębiorców z województwa Bekes i przedstawicieli ministerstwa rolnictwa Węgier na czele z eurodeputowanym László Davidovics. 20 października spotkali się oni z wicestarostą bialskim Janem Bajkowskim, który przybliżył zgromadzonym specyfikę powiatu bialskiego i strukturę samorządu w Polsce.

Dzięki partnerstwu Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej z Zespołem Szkół w Gyomaendrod w zakresie wymiany i praktyk zawodowych nawiązana została również współpraca samorządowa.

Delegacja samorządowców z Węgier przebywała w powiecie bialskim od 20 do 21 października. Zwiedzili oni szkołę ponadgimnazjalną w Leśnej Podlaskiej i sanktuarium maryjne, odwiedzili wójta gminy Pawła Kazimierskiego, zaś w gminie Janów Podlaski zwiedzili Zaborek i Stadninę Koni. W planach mają również zwiedzanie Warszawy i stamtąd odlatują do Węgier.

Organizacją pobytu delegacji zajmuje się dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

 

Scroll to Top