„Wiem co podpisuję” – zaproszenie na spotkanie

Powiatowy Rzecznik Konsumentów, Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Lublinie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące kampanii informacyjno-edukacyjnej „Wiem co podpisuję”, a które to odbędzie 22 listopada o godz. 16.30 w MOK Galeria “ES” przy ul. Warszawskiej 37 w Międzyrzecu Podlaskim.

Akcja jest skierowana do osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów. To oni są najczęściej ofiarami nieuczciwych przedstawicieli handlowych reprezentujących operatorów. Co zrobić, żeby nie zostać oszukanym? Na to i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zaplanowanego spotkania. W ramach kampanii „Wiem, co podpisuję” pracownicy UKE doradzą, na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowę w domu, kiedy możemy od niej odstąpić, jak i gdzie dochodzić swoich roszczeń. Zajęcia mają formę wykładów, podczas których w przystępny sposób przedstawią słuchaczom typowe praktyki nieuczciwych sprzedawców oraz jak się przed nimi bronić.  W przypadku zainteresowania wytłumaczą także w jaki sposób kontrolować koszty usług telekomunikacyjnych, w szczególności związane z korzystaniem z SMS Premium, roamingu (w tym w strefie przygranicznej) oraz transmisji danych.

Zajęcia są prowadzone przez osoby na co dzień zajmujące się sprawami konsumenckimi w UKE, istnieje zatem możliwość zadawania pytań czy też konsultacji w sprawach indywidualnych. W trakcie spotkania wyświetlony zostanie film edukacyjny, przygotowany na potrzeby kampanii. Film dostępny jest także na naszej stronie internetowej pod adresem: http://cik.uke.gov.pl/edukacjatop/wiem-co-podpisuje/materialy-edukacyjne/film-edukacyjny,3.html

Zachęcam także do zapoznania się z pozostałymi materiałami dotyczącymi akcji, dostępnymi na stronie internetowej UKE w zakładce Centrum Informacji Konsumenckiej. Ponadto rzecznik konsumentów przybliży tematykę ochrony swoich praw, jakie są nierzadko łamane przez organizatorów popularnych pokazów. Uczestnicy będą mogli indywidualnie skonsultować swoje problemy”

Scroll to Top