Wizyta gości z Białorusi

W dniach 9-10 lipca w powiecie bialskim gościła delegacja samorządowców, przedsiębiorców i organizacji młodzieżowych z Brześcia na Białorusi.
Pierwszego dnia wraz z członkami Związku Młodzieży Wiejskiej z powiatu bialskiego delegacja udała się do Husinki, gdzie wspólnie wykonano prace porządkowe na masowych grobach jeńców wojennych z okresu II wojny światowej. Po południu delegacja odwiedziła nowoczesne gospodarstwo rolne Radnego Powiatowego Marka Sulimy w Zasiadkach w gminie Międzyrzec Podlaski. Radny zaprezentował technologię hodowli indyków, oraz nowoczesną pieczarkarnię.
Po zwiedzaniu gospodarstwa delegacja udała się do Międzyrzeca Podlaskiego na spotkanie ze Starostą Bialskim Mariuszem Filipiukiem i Prezesem Krajowym Związku Młodzieży Wiejskiej Dariuszem Suszyńskim. Podczas spotkania omówiono sprawy współpracy polsko – białoruskiej na polu gospodarczym i społeczno – kulturalnym.
W niedzielę 10 lipca delegacja udała się do Roskoszy, gdzie uczestniczyła w inauguracji wymiany młodzieżowej w ramach programu Erasmus w której uczestniczy młodzież m.in. z Polski, Białorusi i Węgier.

Scroll to Top