Wspomnieniom nie było końca… nocne muzeum zwiedzanie

21 maja w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyło się doroczne wydarzenie Noc Muzeów. Uroczystość, mająca w tym roku szczególny charakter, rozpoczęła się wernisażem wystawy Jak gałęzie z drzewa swego, z niego początek swój bierzem. Przypomniała 60 lat istnienia muzeum. Zdjęcia, w tym z otwarcia muzeum, pocztówki, zaproszenia, druki ulotne, księgi pamiątkowe, prace magisterskie, portrety wszystkich dyrektorów placówki, odtworzone miejsce pracy muzealnika z połowy XX wieku w kontraście do współczesnego, to tylko najważniejsze eksponaty. Dwie z prezentowanych pamiątkowych fotografii ożyły, bowiem swoją obecnością uroczystość zaszczyciły Panie: Maria Moronowicz-Panek i Anna Czobodzińska-Przybysławska, byłe panie dyrektor romanowskiego muzeum. Wśród gości znaleźli się również: Pan Mateusz Majewski, Członek Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej, dyrektorzy gminnych ośrodków kultury, dyrektorzy szkół, byli pracownicy muzeum… Wspomnieniom nie było więc końca… Uczestnicy wydarzenia zwiedzali również ekspozycję stałą Muzeum, które, jak na Noc Muzeów przystało, było czynne do 23.00.

Miłym akcentem okazał się koncert Z muzyką przez świat kameralnie w wykonaniu lubelskiego kwartetu Ladies.
Tych z Państwa, którzy nie mogli przybyć do Romanowa w ostatnią sobotę, zapraszamy w innym terminie, wystawę można bowiem oglądać do końca czerwca br. Muzeum jest czynne codziennie od 10 do 18, oprócz poniedziałków. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia: Dorota Demianiuk