Wydarzenia kulturalne i warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej pełni również funkcję Biblioteki Powiatowej. Mieszkańców Powiatu Bialskiego zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach kulturalnych oraz warsztatach organizowanych przez bibliotekę.

15 i 17 lutego 2023 r. w Multicentrum o godz. 13:00 odbędą się warsztaty rękodzielnicze dla seniorów. Podstawowym materiałem wykorzystanym podczas warsztatów będzie gips, który uczy cierpliwości, wspomaga koncentrację rozwija ekspresję twórczą i uwrażliwia na piękno. Motywem przewodnim będą obrazy roślinne na płaskorzeźbie. Uczestnicy otrzymają gips oraz narzędzia do pracy. Spotkania będą także okazją do zawierania nowych znajomości z osobami, które łączy wspólna pasja. W twórczej atmosferze każdy może wykonać coś pięknego dla siebie lub na prezent. Warsztaty poprowadzi  doświadczony instruktor Multicentrum Pani Agata Filipek, która niejednokrotnie prowadziła w Multicentrum ciekawe zajęcia kreatywne z dziećmi i młodzieżą. Na zajęcia obowiązują zapisy.

16 lutego 2023 r. o godz. 17:00 w Dziale Wiedzy o Regionie odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Rogacinem pt. „Zełenski – człowiek, komik, bohater”. Książka „Zełenski” wydana przez wydawnictwo Wielka Litera jest pełną biografią prezydenta Ukrainy od jego urodzenia do pierwszych miesięcy wojny i poprzez wszystkie etapy jego życia, relacje rodzinne, szkołę, uczelnię, karierę artystyczną i polityczną pokazuje, jak kształtował się ten człowiek, który dziś jest bohaterem Ukrainy i świata. Książka została w listopadzie nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak, oraz obecnie do tytułu biograficznej Książki Roku w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl. Autor niniejszej książki – Wojciech Rogacin obecnie jest redaktorem naczelnym „Polski Metropolii Warszawskiej” (Polska Times). Wcześniej był m.in. dziennikarzem działów zagranicznych Gazety Wyborczej i Newsweeka, zajmował się krajami powstałymi po upadku ZSRR, kwestiami związanymi z USA, NATO, był także korespondentem z wojny w Iraku i innych miejsc na świecie. Pan Wojciech jest również współautorem książki „Korespondenci.pl” o pracy polskich korespondentów wojennych.

23 lutego 2023 r. o godz. 18:00 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z dr. Jerzym Flisińskim pt. „Kobiety Radziwiłłów”, które poświęcone w całości będzie sylwetkom księżnych Radziwiłłowych. Podczas spotkania poznamy również kulisy burzliwych losów małżeństw i rolach, jakie pełniły księżne w rodzinnych majątkach na terenie ówczesnej Białej.

Rękodzieło – zaproszenie
Spotkanie autorskie
Kobiety Radziwiłłów

Informacje: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej podlaskiej, Pani Małgorzata Nikoniuk

Scroll to Top