Wyniki 3. turnieju w ramach VI Bialskiej Ligi Szachowej

W trzecim turnieju VI Bialskiej Ligi Szachowej rozegranym w Miedzyrzecu Podlaskim wzięło udział 49 szachistów, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Bialskiego i Łosickiego. Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Terespola, Konstantynowa, Łomaz, Sarnak, Małaszewicz, Grabanowa, Jelnicy i Kąkolewnicy.
Szachiści rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas I – III, szkół podstawowych klas IV – VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na dziewczęta i chłopców.
W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Oliwia Korszeń SP Grabanów przed Karoliną Wysokińską i Karoliną Tymoszuk obydwie SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Mariusz Kurczyński SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Filipem Sienkiewiczem SP Konstantynów i Dawidem Zacharjaszem Nr 2 Międzyrzec Podlaski.
W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Joanna Szymańska SP Sarnaki przed Mają Malinowską SP Sarnaki i Lilianną Czopińską SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przez Aleksandrem Malinowskim SP Sarnaki i Robertem Tymoszukiem SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski.
W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Dominika Węgrzyniak Gimnazjum Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim przez Aleksandrą Kuźmicz Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej i Giulią Frąckiewicz Gimnazjum w Jelnicy. W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Niczyporuk Gimnazjum w Konstantynowie przed Grzegorzem Olichwirowiczem Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej i Markiem Prokopiukiem Gimnazjum w Terespolu.
Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Weronika Zawistowska Zespół Szkół w Małaszewiczach przed Andżeliką Petruczenko II LO w Białej Podlaskiej i Dominiką Porębą LO Sikorski w Międzyrzecu Podlaskim. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Michał Uściński II LO w Białej Podlaskiej przed Mateuszem Prokopiukiem I LO w Białej Podlaskiej i Marcinem Dudkiem IV LO w Białej Podlaskiej.
Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek szachowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali po słodkim batoniku. Gospodarze turnieju, Burmistrz Terespola Jacek Danieluk i Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Terespolu – Zenon Iwanowski zapewnili grającym ciepły posiłek (bigos) oraz ciastka i gorącą herbatę, a dla osób dorosłych kawę. Turniej rozegrano w sali gimnastycznej w bardzo dobrych warunkach oraz miłej koleżeńskiej atmosferze.
Następny turniej zostanie rozegrany 12 marca (sobota) w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach ulica Małobrzeska 13. Początek zawodów o godzinie dziesiątej.
Sędzią zawodów był Marek Uściński.

Klasyfikacja VI Bialskiej Ligi Szachowej po rozegraniu 3 turniejów