WYSPY LEONARDA AKADEMIA DZIECI CIEKAWYCH ŚWIATA

W dniu 1 kwietnia 2011 r. podczas spotkania Wójtów powiatu bialskiego ze starostą  Tadeuszem Łazowskim, przedstawiciele Wyspy Leonarda Akademia dzieci ciekawych świata przedstawili projekt Regionalnego programu promocyjno – edukacyjnego włączającego obszar powiatu bialskiego w akcję Dzieci-Dzieciom.

Wyspy Leonarda to placówka położona w powiecie wołomińskim, jednakże swoją działalność edukacyjną realizuje na terenie całego kraju. Jest to miejsce zapewniające dzieciom doskonałe warunki do rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i twórczej zabawy. Wyspy Leonarda w swojej działalności realizują programy edukacyjne i rozwojowe, które wpisują się
w ścieżki edukacyjne polskiego systemu oświaty.

Pozwala to dzieciom utrwalać wiedzę i rozwijać zainteresowania poprzez zabawę, prowadząc do odkrywania świata i odkrywania siebie. Jako Miejsce Odkrywania Talentów MEN, ze szczególną troską dbamy o rozwój u dzieci kompetencji interpersonalnych, społecznych, intelektualnych, emocjonalnych, artystycznych, sportowych i naukowych.

We współpracy z instytucjami naukowymi, w roku 2010 Wyspy Leonarda rozpoczęły ogólnopolską akcję Dzieci-Dzieciom. Akcja powstała dzięki dzieciom, ich twórczej pracy, kreatywnemu działaniu, ich nieograniczonej wyobraźni i chęci pomagania innym. Skierowana jest do tych wszystkich, którzy poszukują niebywałych możliwości edukacji i rozwoju, dla których uśmiech dziecka jest sprawą nadrzędną. Akcja wspiera chorego Tomka (dziecko po silnym zatruciu grzybami i przeszczepie wątroby), działalność Centrum Zdrowia Dziecka oraz programy edukacyjne realizowane w ZSS nr 78 w CZD.

Akcję można wspierać poprzez zakup Kalendarza Edukacyjnego z audiobookiem z bajkami, które zostały napisane przez dzieci. Ilustracje do kalendarza również stworzyły dzieci, dając pełny obraz przekazu Dzieci-Dzieciom. Kalendarz otrzymał prestiżowe wyróżnienie na VII Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy VIDICAL 2011. Każdy może przyłączyć się do akcji i wesprzeć chore dzieci, kupując kalendarz za pośrednictwem strony www.dzieci-dzieciom.com lub dokonując wpłaty na konto:

WYSPY LEONARDA AKADEMIA DZIECI CIEKAWYCH ŚWIATA

50 1020 5558 1111 1291 7810 0090

podając w tytule słowo „Kalendarz” oraz adres dostawy. Koszt jednego egzemplarza wynosi 59 złotych. Zakup 100 szt. kalendarza przez gminy daje możliwość, że powiat bialski stanie się pierwszym regionalnym partnerem akcji i partnerem CZD.

Akcja Dzieci-Dzieciom to nie tylko Kalendarz Edukacyjny. To także możliwość realizacji warsztatów
i programów promocyjnych podczas imprez sportowych i kulturalnych w regionie. Być może i Państwa dzieci przyczynią się do stworzenia kolejnego wydania kalendarza wspierającego akcję Dzieci-Dzieciom.

www.wyspyleonarda.pl