X Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce – zaproszenie

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w X Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych, który odbędzie się 17 marca 2024 roku o godzinie 14.00 w Szkole Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Sosnówce.

Podczas przeglądu odbędą się konkursy: na palmę i pisankę oraz na stół wielkanocny. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Konkursy stwarzają okazję do prezentacji działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek i samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych. Konkurs na stół wielkanocny będzie okazją do promowania tradycyjnych potraw i dekoracji wielkanocnych.

Pragniemy także zachęcić chóry i zespoły do udziału w Przeglądzie Pieśni Wielkopostnej oraz twórców ludowych do prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów o charakterze wielkanocnym na kiermaszu odbywającym się podczas imprezy.              

Szczegółowych informacji udziela Pani Jolanta Mikulska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce: 83 379 30 57 lub 696 033 448; e-mail: gok_sosnowka@tlen.pl

Regulamin_pisanka_i_palma karta_zgłoszenia_pisanka_i_palma

Regulamin_stół_wielkanocny karta_zgłoszenia_stół_wielkanocny

Regulamin_przegląd_pieśni karta_zgłoszenia_przegląd_pieśni

Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce

Scroll to Top