XI edycja Biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyrzecu Podlaskim

Ideą biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja to oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

W tym roku bieg odbył się 5 marca na dystansie honorowym 1963 m. Trasa prowadziła ulicami Międzyrzeca Podlaskiego: Kościelną, Piłsudskiego, Wiejską, Sienkiewicza i Warszawską. Uczestnicy Biegu zebrali się przy muralu upamiętniającym żołnierzy AK – WiN przy ulicy Kościelnej, gdzie wysłuchali wystąpienia Wicestarosty Bialskiego Janusza Skólimowskiego a następnie ruszyli w trasę.

Przy niesprzyjających warunkach pogodowych w biegu wystartowało około 120 uczestników. Rozpiętość wieku biegaczy była duża ale wszyscy w dobrej kondycji dotarli do mety. Biegacze na mecie otrzymali pamiątkowy medal a najlepsza trójka otrzymała także statuetki. Tuż po biegu, chętni uczestnicy mogli spróbować swoich sił na strzelnicy przy Zespole Szkół Technicznych.

Linię mety jako pierwszy pokonał Filip Pocztarski.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom z Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim za pomoc w wydawaniu pakietów startowych oraz organizacji biegu. Szczególne podziękowania składamy na ręce służb porządkowych, tj.: Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim i Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Dziękujemy również Firmie Dr Gerard Sp. z o.o. za ufundowanie słodkich upominków, które zostały dołączone do pakietów startowych.Scroll to Top