XII Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego

XII Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego, który odbył się 5 sierpnia br. przeszedł już do historii, ale z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników. Pomimo ostrzeżeń meteorologicznych 100 – osobowa grupa rowerzystów stanęła na starcie w Sosnówce. Wydarzenie otworzył wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz, który życzył rowerzystom miłych wrażeń i bezpiecznego dotarcia do mety. Ciepły, przyjemny wiaterek towarzyszył rowerzystom przez większą część trasy i nic nie zapowiadało że będzie inaczej. Jednak po pokonaniu 22 km nadeszła burza i ulewny deszcz. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników decyzją organizatorów trasa została skrócona.

Na mecie, która miała miejsce na placu przy OSP w Sosnówce powitała już cyklistów piękna, słoneczna pogoda. Tam odbyło się ognisko z kiełbaskami i konkursy z nagrodami. Jak co roku, wręczono nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Najmłodszym uczestnikiem została niespełna 5 – letnia Łucja Patrejko z Sosnówki, która przejechała rajd w foteliku na rowerze mamy. Natomiast najmłodszym uczestnikiem rajdu, który przejechał samodzielnie na rowerze całą trasę, został niespełna 7 – letni Szymon Litwiniec z Piszczaca. Najstarszym uczestnikiem rajdu został zaś 78 – latek – Pan Zygmunt Mazurek z Rossosza. Na zakończenie wydarzenia wójt gminy Marcin Babkiewicz oraz Poseł na Sejm Dariusz Stefaniuk wręczyli nagrody rzeczowe uczestnikom rajdu w czterech kategoriach wiekowych. Torby, plecaki, saszetki i worki sportowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz zestawy składające się z plecaka i czapki z logo Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie otrzymali: Alicja Olszówka, Gabriela Lewczuk vel Leoniuk, Natalia Żarkiewicz, Julia Litwiniec, Marcel Mikulski, Mateusz Dźwigała, Stanisław Więcek, Marcel Bobruk, Seweryna Olszówka, Anna Zbaracka, Regina Pawlik, Edyta Chmielewska, Piotr Kalinowski, Mateusz Lotek, Mariusz Jakubiuk i Andrzej Dźwigała.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, wójt gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. Honorowy patronat nad rajdem objął marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie „Lubelskie”. Wydarzenie wpisało się w program Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto Być Polakiem”.

Tegoroczny rajd wsparli finansowo: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie oraz Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Lilla Winniczuk. Patronat medialny nad rajdem objęli: Radio Biper, Biała 24, Słowo Podlasia oraz Podlasianin.

Autor tekstu: Jolanta Mikulska

Autor zdjęć: Dariusz Stachyra