XIII edycja Dobre, bo bialskie

11 stycznia 2013r., po raz trzynasty rozdano statuetki „Dobre bo Bialskie” oraz odznaczenia „Zasłużony dla powiatu bialskiego”. Otrzymali je przedsiębiorcy i instytucje w istotny sposób przyczyniające się do rozwoju gospodarczego i promocji powiatu bialskiego w ciągu ostatnich lat.

Przybyłych licznie gości przywitał Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Litwiniuk. Następnie głos zabrał Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, który dziękował firmom i samorządom powiatu bialskiego za pracę jaką wkładają w rozwój gospodarczy i społeczny naszej ziemi.

Imprezę uświetnił występ laureatek wyróżnień „Bialskie talenty” oraz konkursów śpiewaczych w kraju i powiecie m.in. Natalii Zozuli, Marty Tchórzewskiej, Karoliny Pilipiuk i Magdaleny Bahonko, a także Chóru Parafialnego z Konstantynowa.

Na galę wręczenia nagród przybyły także delegacje zaprzyjaźnionych samorządów z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Węgier z Posłem do parlamentu Węgierskiego Panem Norbertem Erdősi.

Wśród nagrodzonych statuetkami „Dobre, bo bialskie” znaleźli się:

– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Wisznicach
– Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bialbud Sp.j. w Białej Podlaskiej
– SGS Polska Sp. z o.o. w Małaszewiczach
– Gmina Konstantynów

Odznaczenia „Zasłużony dla powiatu bialskiego” otrzymali:

– ks. Marek Kot – proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, kustosz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich,
– Stanisław Fila – dyrygent Chóru Parafialnego z Konstantynowa, organista w parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie,
– Kazimierz Halczuk, działacz społeczny, emerytowany nauczyciel,
– Jarosław Jakoniuk, prezes „Jakontrans”,
– Sławomir Kostjan, dyrektor Ogólnopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Obrony Przewoźników,
– Beata Kupryś, instruktor ds. kulturalno-oświatowych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kodniu,
– Lech Orliński, działacz społeczny, reaktywował „Bractwo Kurkowe”,
– Marta Pomorska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu,
– Jan Smolarek, prezes Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej.

Podczas gali podsumowano także konkurs „Najlepsza biblioteka w powiecie bialskim” którego laureatem została Gminna Biblioteka Publiczna w Wisznicach.

Wyróżniony został także Starosta Tadeusz Łazowski, który otrzymał, od Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego List Gratulacyjny za zdobycie tytułu Starosta Roku 2012. Natomiast od Pana Szczepana Kalinowskiego – Króla Kurkowego, „Złoty Krzyż Zasługi Bractwa Kurkowego”