XV Bal karnawałowy Caritas

Już 15. raz Caritas Diecezji Siedleckiej i Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) w Białej Podlaskiej zorganizowały bal karnawałowy dla podopiecznych ponad 20 placówek. Impreza odbyła się 23 lutego w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury.

W wydarzeniu, które stało się już niemal tradycją, uczestniczyły osoby niepełnosprawne, pozostające pod opieką Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej z terenu województw lubelskiego i mazowieckiego: m.in. Międzyrzeca Podlaskiego, Kozuli, Wisznic, Konstantynowa, Radzynia Podlaskiego, Lublina, Radomia, Lasek czy Siedlec.

Bal odbył się pod patronatem honorowym biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, starosty bialskiego Mariusza Filipiuka, prezydenta miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka i dyrektora siedleckiej Caritas ks. Marka Bieńkowskiego.

Podczas otwarcia imprezy starosta bialski pogratulował organizatorom przedsięwzięcia i przyznał: „Odwiedzając Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej czy Środowiskowe Domy Samopomocy na terenie powiatu bialskiego dostrzegam wiele ludzkich tragedii, ale też widzę ile jest miłości, dobra i radości z prostych, codziennych spraw. Ten dzisiejszy uroczysty bal jest potwierdzeniem tego. I nie powiem z pewnością na wyrost – jesteście skarbem w naszych lokalnych społecznościach, bo uczycie nas jak pięknie i w pełni żyć. Za to wam bardzo dziękuję.”

Niezmiennie bal pozostaje okazją do świetnej zabawy i integracji środowisk różnych ośrodków. Jak co roku organizatorzy przygotowali dla swoich wyjątkowych gości cały wachlarz atrakcji. Zebrani mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez twórców z Akademii Artystycznej oraz występ teatru „Antidotum”. W części artystycznej znalazło się również miejsce na wystąpienie gospodarzy – podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy pod okiem instruktorów BCK z zaangażowaniem poznają tajniki pokazów ledowych, żonglerki i innych sztuk artystycznych.

 

Tekst: Wioletta Bielecka/ Zdjęcia: Grzegorz Panasiuk

Scroll to Top