XX Gala "Dobre, bo Bialskie"

XX Gala „Dobre, bo Bialskie” już za nami!
Wyróżnienia „Dobre, bo Bialskie” przyznawane są przez starostę bialskiego m.in. przedsiębiorstwom, instytucjom państwowym i samorządowym oraz osobom fizycznym, które poprzez swoją działalność sprawiają, iż nasz powiat się rozwija na różnych płaszczyznach, np. gospodarczej lub społecznej.
Statuetki „Dobre, bo Bialskie” otrzymały następujące podmioty: Firma Handlowo-Zaopatrzeniowa Agro-Handel w Polubiczach Wiejskich, Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Filipiuk w Międzyrzecu Podlaskim, Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie oraz Stacja Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej.
W trakcie gali ogłoszono także laureata konkursu „Gmina Lider Samorządności”. Statuetka powędrowała do Gminy Wisznice, która na koniec 2019 r. uchwaliła rekordowy budżet w wysokości przekraczającej kwotę 31 mln złotych. W ostatnich dwóch latach Gmina Wisznice zajmowała miejsca na podium ogólnopolskiego rankingu gmin wiejskich „Rzeczypospolitej” (1. lokata w 2018 r., rok później – 3.)
Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie złotych statuetek tym podmiotom, które już od 20 lat funkcjonują na terenie powiatu bialskiego. W tej kategorii zostały wyróżnione następujące podmioty: Bank Spółdzielczy w Łomazach (laureat za 2011 r.), Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie (laureat za 2017 r.), Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Białej Podlaskiej (laureat za 2004 r.), Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MIKA w Janowie Podlaskim (laureat za 2005 r.) oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BIALBUD Sp. j. w Białej Podlaskiej (laureat za 2012 r.)
Imprezę uświetnił koncert w wykonaniu Anny Hameli TRIO.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy im za zaangażowanie! Do zobaczenia za rok!

Materiały: Starostwo Powiatowe/Radio Biper