XXII Bieg Sapiehów za nami !

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią 7 sierpnia br. odbył się po raz 21-szy Bieg Sapiehów i po raz 2-gi Marsz nad Bugiem (Nordic Walking). Dodatkowo w ramach imprezy dla dorosłych zorganizowano Bieg Malucha i Bieg Przedszkolaka. Bieg Sapiehów odbywał się na dystansie 15 km, zaś marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

Ze względu na słoneczną pogodę, która zazwyczaj towarzyszy zawodnikom podczas tego wydarzenia, bieg ten nazywa się „piekielną piętnastką”. W tym roku również było słonecznie i gorąco, więc tradycji stało się zadość. Zarejestrowało się blisko 150 zawodników nie tylko z Polski, ale i zza granicy.

Bieg odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego, który ufundował dwa „Puchary Iwan”, dla zwyciężczyni i zwycięzcy XXI Biegu Sapiehów. Puchary za drugie miejsca ufundowali w kategorii kobiet – Poseł na Sejm RP Marcin Duszek i w kategorii mężczyzny – Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk. Puchary za trzecie miejsca w kategorii kobiet – Poseł na Sejm RP Riad Haidar, w kategorii mężczyzn – Starosta Bialski Mariusz Filipiuk.

Puchary ufundowane przez Marszałka Jarosława Stawiarskiego otrzymali także zwycięzcy kategorii kobiet i mężczyzn w marszu Nordic Walking. Zawodnicy z drugich miejsc otrzymali puchar ufundowany przez ppłk. rez. Sławomira Stańczuka w kategorii kobiet i puchar ufundowany przez Starostę Bialskiego Mariusza Filipiuka w kategorii mężczyzn.

Za zdobycie trzecich miejsc były puchary ufundowane przez Józefa Poteruchę – przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie (kategoria kobiet) i Jerzego Trocia – Wójta Gminy Kodeń (kategoria mężczyzn).

Medale wręczane zawodnikom nawiązywały do przypadającej 7 czerwca 2021 r. 510-tej rocznicy otrzymania przez Kodeń praw miejskich. Na rewersie była pieczęć miasta Kodnia.

Klasyfikacja XXI Biegu Sapiehów przedstawia się następująco:

• kategoria kobiet: 1. Joanna Gąszczyk (Lublin); 2. Sylwia Walusiak (Biała Podlaska); 3. Magdalena Pałka (Wytyczno);
  • kategoria mężczyzn: 1. Andrzej Orłowski (Lubartów); 2. Jacek Chruściel (Międzyrzec Podlaski); 3. Tomek Skora (Skórzec).

Klasyfikacja II Marszu nad Bugiem przedstawia się następująco:

• kategoria kobiet: 1. Teresa Hryciuk (Biała Podlaska); 2. Agata Tuzimek (Kurów); 3. Barbara Ułasiewicz (Biała Podlaska);
  • kategoria mężczyzn: 1. Dariusz Mackiewicz (Kodeń); 2. Dariusz Borkowski (Siedlce); 3. Grzegorz Rychlik (Halasy).

Zadanie współfinansowane przez Powiat Bialski- Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej w wysokości 1300 zł.

Materiał i zdjęcia : Ewa Rafałko