XXVII Memoriał Stanisława Seheniuka w Piłkę Siatkową w Kodniu

26 czerwca br. po raz 27 odbył się w Kodniu Memoriał Stanisława Seheniuka w Piłce Siatkowej. Mecze rozgrywane były na Boisku „Sokół” przy ZPO w Kodniu. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny:

• Zakład Karny z Białej Podlaskiej,
  • drużyna z Jabłonia,
  • drużyna OSP Kodeń,
  • drużyna Pedro z Kodnia.

Wśród publiczności obecni byli zaproszeni goście: rodzina Pana Stanisława: żona Halina, córka Małgorzata oraz siostra Janina, Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego – Mariusz Kiczyński, Wójt Gminy Kodeń – Jerzy Troć, Przewodnicząca Rady Gminy Kodeń – Barbara Radecka, Radny Gminy Kodeń – Jerzy Filipek, Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Kodnia – Prezes Jacek Malarski oraz jego zastępca Dominik Nazaruk.

W pierwszej rundzie rozgrywek zmierzyły się ze sobą ZK Biała Podlaska – Pedro Kodeń (2:0) oraz OSP Kodeń – Jabłoń (0:2). W drugiej rundzie zmierzyły się ze sobą drużyny przegranych, czyli w meczu o III miejsce OSP Kodeń – Pedro Kodeń (2:1). Drużyny zwycięskie z I rundy zagrały w II rundzie o I miejsce turnieju, czyli ZK Biała Podlaska – Jabłoń (2:1).

Puchar za I miejsce ufundował Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, za II miejsce – Wójt Gminy Kodeń – Jerzy Troć, za III miejsce – Starosta Bialski – Mariusz Filipiuk, natomiast za IV miejsce – członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Białej Podlaskiej – Zbigniew Gwardiak.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

• I miejsce – Zakład Karny Biała Podlaska,
  • II miejsce – Drużyna z Jabłonia,
  • III miejsce – OSP Kodeń,
  • IV miejsce – Pedro Kodeń.

Tytuł Najmłodszego zawodnika otrzymał Piotr Jakóbczuk (ZK Biała Podlaska), Najstarszego zawodnika – Andrzej Ząbkowski (ZK Biała Podlaska), a MVP turnieju został Wojciech Cieśliński (Jabłoń). Po wyczerpujących i emocjonujących rozgrywkach wszyscy zostali zaproszeni na przygotowanego przez organizatorów grilla.

Wydarzenie było dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Tekst i zdjęcia: Ewa Rafałko