XXXVII Memoriał im. Ryszarda Ochnika w Tenisie Stołowym w Janowie Podlaskim

Dnia 02 października 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim odbył się XXXVII Memoriał im. Ryszarda Ochnika w Tenisie Stołowym. Miejscem rozgrywek była hala sportowa przy szkole podstawowej. Impreza skierowana była do mieszkańców powiatu bialskiego oraz wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich gości przez dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych, Panią Teresę Hryciuk. Następnie głos zabrała żona śp. Pana Ryszarda Ochnika, Pani Agnieszka Ochnik, przybliżając w swoim przemówieniu sylwetkę męża oraz życząc wszystkim powodzenia w rozgrywkach. Kolejną osobą, która zabrała głos był Wójt Gminy Janów Podlaski, Pan Leszek Chwedczuk, który w ciepłych słowach podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie i upamiętnienie zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego. Po części oficjalnej, delegacja udała się na grób Pana Ryszarda Ochnika, aby złożyć wiązankę i zapalić znicz.

Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które przeprowadził sędzia główny. Nad przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Janowie Podlaskim.

Rywalizacja odbyła się w kategoriach:

• Dziewczęta,  chłopcy kl. IV-VI
  • Dziewczęta, chłopcy kl. VII-VIII
  • Nauczyciele i Nauczycielki
  • Szkoły średnie i ,,Open”

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali statuetki wraz z dyplomami. Każdy uczestnik zawodów oraz kibice zostali poczęstowani słodkim upominkiem. Pani Agnieszka Ochnik ufundowała dwie słodkie nagrody dla najstarszego oraz najmłodszego uczestnika zawodów.

Sponsorami zawodów byli:

• Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej,
  • Gmina Janów Podlaski,
  • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Janowie Podlaskim.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i sportowej atmosferze. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju i zapraszamy do udziału
w kolejnych jego edycjach.

Tekst i zdjęcia: Dorota Jakimiuk-Orzechowska