„Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym – jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym” – konferencja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

W imieniu prof. Marcina Wiącka, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Fundacji Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Związku Stowarzyszeń Alzheimer Polska serdecznie zapraszam do udziału w naszej corocznej konferencji poświęconej osobom z zespołem otępiennym.

W tym roku omawiany będzie temat zaginięć wśród osób starszych, szczególnie osób żyjących z chorobą Alzheimera. Konferencja odbędzie się 13 września br. w godz. 11.00 – 15.00 w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, al. Solidarności 77 w Warszawie, w formule hybrydowej.

Ze względu na bardzo ograniczoną ilość miejsc na sali konferencyjnej, zapraszamy do udziału online.

Wydarzenie kierujemy w szczególności do opiekunów  osób z zespołem otępiennym, pracowników domów opieki, placówek służby zdrowia, funkcjonariuszy Policji, straży gminnej/miejskiej, straży pożarnej oraz wszystkich, którym ten temat jest bliski. 

Transmisja internetowa konferencji stwarza możliwość uczestniczenia w większym gronie osób, komentowania wypowiedzi ekspertów, podjęcia dyskusji o tym jak zwiększyć bezpieczeństwo chorujących w Państwa miejscowości. Dlatego gorącą zachęcamy do podjęcia trudu zorganizowania spotkania lokalnego.

Zgłoszenie spotkania lokalnego prosimy przesłać do 31 sierpnia br. na adres alzheimer@brpo.gov.pl .

W zgłoszeniu prosimy podać:

– nazwę miejscowości,

– nazwę miejsca, gdzie spotkanie się odbędzie,

– dane osoby zgłaszającej oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wraz z adresem mailowym i nr telefonu,

– ile osób będzie uczestniczyć (opcjonalnie).

Szczegółowy program wraz z linkiem do transmisji

Informacja : Ewa Tułodziecka-Czapska Specjalistka Centrum Projektów Społecznych Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

Scroll to Top