Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Międzyrzecu Podlaskim już działa

3 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego SPZOZ przy ul. Wiejskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Oprócz dyrekcji i pracowników uczestniczyli w nim: starosta bialski Mariusz Filipiuk, wicestarosta Janusz Skólimowski, radni Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Jolanta Zbucka, Mariusz Kostka, Paweł Litwiniuk, Marek Sulima, a także przedstawiciele władz miasta i inni zaproszeni goście.

W zakładzie, który umiejscowiony jest na parterze budynku Przychodni Specjalistycznej, na pacjentów czeka 15 miejsc wyposażonych w niezbędną infrastrukturę diagnostyczno-leczniczą i techniczno-sanitarną. Osoby potrzebujące pomocy będą mogły korzystać z sal 2-3 osobowych oraz sali jednołóżkowej. Do dyspozycji są również m.in. gabinet lekarski, punkty pielęgniarskie, gabinet zabiegowy, sala terapii zajęciowej i sala do rehabilitacji.

Uruchomienie Zakładu ma przede wszystkim poprawić warunki opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opiekuńczo-leczniczych dla pacjentów z powiatu bialskiego. Podobne miejsce ma powstać również w Łózkach. Tamtejszy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy docelowo ma pomieścić 90 miejsc dla pacjentów. Zakres pomocy będzie więc jeszcze większy.

Misją nowoczesnych Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, które powstają na terenie naszego powiatu jest pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym w odzyskaniu jak największej sprawności, co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę jakości ich życia.

Scroll to Top