Dożynki Powiatowe w Sosnówce

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz gmina Sosnówka serdecznie zapraszają na XIX Dożynki Powiatowe, które odbędą się 3 września 2017 r. w Sosnówce.

Msza święta polowa na boisku Publicznego Gimnazjum w Sosnówce rozpocznie powiatowe Święto Plonów o godz. 12.00. Po niej nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego. Ok. 13.30   rozpocznie się  część  oficjalna, w której zostanie przekazany przez starostów dożynek chleb dożynkowy staroście bialskiemu Mariuszowi Filipiukowi. Po tym ważnym wydarzeniu zgromadzeni usłyszeć będą mogli wystąpienia gospodarzy dożynek oraz zaproszonych gości.

Podczas części oficjalnej będą pracowały konkursowe komisje: na najpiękniejszy wieniec, ekspozycję promującą miasto/gminę Powiatu Bialskiego oraz konkursu „Nasz chleb najlepszy” – na wypiek z ciasta chlebowego. Konkursy te już tradycyjnie odbywające się podczas dożynek powiatowych i mają na celu podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji podlaskiej ziemi związanych ze świętem plonów oraz promowanie tego, co w naszych miastach i gminach najlepsze, najwartościowsze i najpiękniejsze. W ramach dożynek rozstrzygnięty zostanie również konkurs „Piękne, bo Bialskie” na najlepszego gospodarza i najpiękniejszy ogród Powiatu Bialskiego.

Od godziny 15.30 na scenie prezentować się będą zespoły taneczne i śpiewacze oraz wokaliści z powiatu bialskiego oraz z Białorusi. Kulminacją tych występów będzie koncert zespołu FORTEX o godzinie 20.00, a potem o 21.30 gwiazdy wieczoru, czyli zespołu EFFECT. O 21.15 rozbłysną na niebie sztuczne ognie. Od 22.30 dla wytrwałych zaplanowana jest zabawa ludowa.

Regulamin Konkursu „Nasz chleb najlepszy”

Karta zgłoszeniowa nasz chleb najlepszy

Regulamin Konkursu na wieniec

Regulamin konkursu na ekspozycję

Scroll to Top