Zakończenie Międzynarodowych Warsztatów Musicalowych w Oberhavel

Od 8 do 16 lipca w Birkenwerder w powiecie Oberhavel (Niemcy) trwało dwustronne młodzieżowe spotkanie kulturalne – Warsztaty Musicalowe. Na zaproszenie gospodarzy w spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół powiatu bialskiego i siedleckiego. Była to młodzież, która może pochwalić się szczególnymi uzdolnieniami w dziedzinach muzyki i tańca. Plan dziewięciodniowego pobytu w Oberhavel zakładał zajęcia artystyczne, taneczne oraz warsztaty ze śpiewu i naukę języka niemieckiego. Zwieńczeniem pobytu był koncert finałowy przygotowany przez uczestników warsztatów.

Koncert ten miały okazję podziwiać delegacje władz powiatów bialskiego i siedleckiego, które wzięły udział w zakończeniu Międzynarodowych Warsztatów Musicalowych w Oberhavel. Powiat siedlecki reprezentował m.in. starosta Dariusz Stopa. Delegacji z powiatu bialskiego przewodniczył starosta Mariusz Filipiuk, któremu towarzyszył radny powiatowy Mateusz Majewski oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Polscy samorządowcy mięli również okazję bliżej zapoznać się z charakterystyką odwiedzanego regionu. Smakowali miejscowych produktów, poznawali specyfikę tamtejszej produkcji i odwiedzili miejsca, którymi szczyci się powiat Oberhavel m.in. muzeum kafli piecowych i ceramiki w Velten, Muzeum Kurta Mühlenhaupta, czy nowoczesną klinikę Oberhavel w Henningsdorfie.

Przypomnijmy, że oficjalna współpraca powiatów bialskiego i Oberhavel trwa już od 2004 r. Powstało już wiele wspólnych projektów w dziedzinie kultury, jak również w sferze samorządności, pożarnictwa i sportu. Niezmiennie cieszy fakt, że wymiana doświadczeń pomiędzy jednostkami odbywa się na wielu polach, a wzajemne kontakty wciąż się rozwijają i zacieśniają.

 

 

Scroll to Top