Zakończenie projektu "Rozwój współpracy transgranicznej na obszarze powiatu bialskiego i rejonu brzeskiego"

Rozwój współpracy transgranicznej na obszarze powiatu bialskiego i rejonu brzeskiego
Zrealizowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach zadania: Wsparcie obywatelskiego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013
Partner wiodący: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej – Powiat Bialski
Partner: Rejonowa Rada Deputowanych w Brześciu
Cele projektu:

• Budowa wzajemnych i przyjaznych relacji pomiędzy podmiotami z Polski i Białorusi (szczególnie z obszaru powiatu bialskiego i rejonu brzeskiego) oraz promocja pozytywnego wizerunku Polski w środowiskach samorządowców białoruskich i przedstawicieli władzy lokalnej oraz przyszłych liderów społecznych.
  • Bezpośrednim celem projektu było zbudowanie pozytywnego wizerunku polsko-białoruskiej współpracy transgranicznej w grupie 40 samorządowców i przedstawicieli władzy lokalnej z powiatu bialskiego i rejonu brzeskiego oraz 30 uczniów bialskich i brzeskich szkół i podniesienie poziomu wiedzy nt. możliwości współpracy transgranicznej wśród 70 uczestników projektu z Polski i Białorusi.

Szczegółowe informacje dostępne tutaj.