Zdrowie Psychiczne-olimpiada

Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego. A jednak wciąż wielu z nas nie chce rozmawiać głośno o swoich problemach, a wizytę u specjalisty uważa za coś wstydliwego. Pora to zmienić, temu służyć ma między innymi I Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym organizowana wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim i Parczewie.

Adresowana jest ona do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Finał powiatowy olimpiady będzie miał miejsce 23 października 2013 r. o godz. 10:00 w każdym z trzech powiatów. Finał regionalny olimpiady będzie miał miejsce w dniu 18 listopada 2013 o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. Już dzisiaj zapraszamy młodzież z naszych szkół do uczestnictwa w olimpiadzie laureatom zapewniamy atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe!!!.
Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza, posłów do Parlamentu Europejskiego Arkadiusza Bratkowskiego i Lenę Kolarską-Bobińską oraz posłów Franciszka Stefaniuka, Stanisława Żmijana, Adama Abramowicza i senatora Grzegorza Biereckiego.

Regulamin

Materiały edukacyjne

Instytucje pomocowe – powiat bialski i radzyński

Instytucja pomocowe- powiat parczewskie

Plakat

Scroll to Top