Zwycięstwo uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim

W dniu 7 marca br. trzy uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim: Monika Stańczuk, Marlena Muszyńska i Patrycja Borysiuk zajęły odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce w XII Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej. Konkurs był zorganizowany przez Collegium Mazovia Wyższą Szkołę Innowacji w Siedlcach oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Najlepszą szkołą został Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

Do Konkursu uczennice przygotowywała Elżbieta Pieńko – nauczyciel ZSE w Międzyrzecu Podlaskim.
Konkurs składał się z trzech etapów. Do pierwszego etapu przystąpiło prawie 700 uczniów z 71 szkół z województw: lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Do etapu II konkursu zakwalifikowało się 100 uczniów posiadających największą liczbę punktów. W finale konkursu udział wzięło 10 najlepszych uczniów. Wśród nich znalazły się trzy uczennice z międzyrzeckiego ekonomika, dwóch uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach, po jednym uczniu z Zespołu Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku, IV LO w Siedlcach, a także Katolickiego LO w Garwolinie oraz IV LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej.
Laureatki w nagrodę otrzymały ufundowany przez europoseł Jolantę Hibner wyjazd do Brukseli. Ponadto Collegium Mazovia ufundowała indeks ww. uczennicom w zależności od zajętego miejsca, i tak za pierwsze miejsce zwolnienie z opłaty za cały cykl studiów na dowolnie wybranym kierunku, za drugie miejsce zwolnienie z opłaty za jeden rok studiów na dowolnie wybranym kierunku oraz trzecie miejsce zwolnienie z opłaty za jeden semestr studiów na dowolnie wybranym kierunku. Jednocześnie uczennice otrzymały ufundowane przez starostę bialskiego nagrody rzeczowe.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim jako najlepsza szkoła otrzymał urządzenie wielofunkcyjne.
Nagrodzonym gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

tekst i  fot. Monika Dadacz

Fot. podlasie24.pl