Data: 01-08-2014
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei

Aktualności

Święto mleka
29.07.2014

W imieniu organizatora, jakim jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Żeszczynce, zapraszamy na „Święto mleka tematycznej Mlecznej Wsi". Odbędzie się ono w dniu 3 sierpnia br od godz. 13.00 w Żeszczynce. W programie prezentacja potraw z mleka i do mleka, śpiew piosenek biesiadnych, konkurencje dla zespołów ludowych w mlecznym wieloboju. Wstęp wolny.

Rajd Rowerowy
29.07.2014

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
Urząd Gminy w Sosnówce
Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce

serdecznie zapraszają na:

 III POWIATOWY RAJD ROWEROWY IM. JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO

Mammobus w powiecie!
29.07.2014

Zbadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę!
Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś - przyjdźcie na badanie razem!

Kleszcze i choroby odkleszczowe
28.07.2014

Kleszcze żyją w strefie przygruntowej, w miejscach lekko wilgotnych i obfitujących w roślinność. Znajdują się na spodniej stronie liścia lub na gałęziach w pobliżu ścieżek, po których chodzimy.

Bieg Sapiehów
28.07.2014

Dni Brześcia
28.07.2014

Na zaproszenie mera miasta Brześć Aleksandra Pałyszenkowa na doroczne święto miasta przybyło wiele delegacji krajowych i zagranicznych z partnerskich samorządów. Wśród nich byli także przedstawiciele powiatu bialskiego - starosta Tadeusz Łazowski, burmistrz Terespola Jacek Danieluk oraz wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. W tym roku Dni Brześcia, który ma już 995 lat, zbiegły się z 70. rocznicą jego wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej. Dni Brześcia świętowano od 25 do 28 lipca, natomiast delegacja powiatu bialskiego uczestniczyła tylko w jednym dniu, czyli 26 lipca.

ogłoszenie konkursu na dyrektora
25.07.2014

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

"Cudze chwalicie, swego nie znacie - promocja...
25.07.2014

Właścicieli gospodarstw agroturystycznych zlokalizowanych na terenie powiatu bialskiego zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie "Cudze chwalicie, swego nie znacie - promocja walorów turystycznych powiatu bialskiego". Prosimy o pobranie oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

zjazd prezesów ZOP ZOSP RP
21.07.2014

18 lipca w Lublinie odbył się zjazd prezesów Zarządów Oddziałów Powiatowych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP działających na terenie województwa lubelskiego.

omówienie projektu transgranicznego
21.07.2014

15 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie miało miejsce spotkanie marszałka Sławomira Sosnowskiego z przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego z Brześcia, przedstawicielami Lubelskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z komendantem st. bryg. Tadeuszem Milewskim na czele oraz z komendantem miejskim PSP w Białej Podlaskiej st.bryg. Zbigniewem Łaziukiem. Powiat bialski reprezentowali starosta bialski Tadeusz Łazowski oraz wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Sprawą, którą się podczas wizyty zajęto był wspólny projekt transgraniczny.

 

1 2 3 ... 42 43 44 Następna