Data: 24-10-2014
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Aktualności

Powołanie dyrektora szpitala w Międzyrzecu...
21.10.2014

Zarząd Powiatu w Białe Podlaskiej uchwałą nr 501/2014 w sprawie powołania Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim z dnia
14 października 2014 roku zdecydował o powołaniu Wiesława Zaniewicza na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. W dniu 21 października w gabinecie dyrektora szpitala powiatowego odbyło się spotkanie ze Starostą Bialskim, Dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych i pracownikami szpitala , na którym  Starosta uroczyście wręczył nominację nowemu dyrektorowi szpitala powiatowego życząc sukcesów zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu osobostym.

"EuroSymbol 2014" dla Powiatu Bialskiego
21.10.2014

Powiat bialski został uhonorowany tytułem "EuroSymbol 2014" w kategorii Polska Samorządność, w plebiscycie organizowanym przez "Monitor Rynkowy" i "Monitor Biznesu".
Nagrodę dla naszego powiatu na gali w dniu 6 października odebrał starosta bialski Tadeusz Łazowski.

Kolejna edycja „Klubu Bezpiecznego Puchatka”
21.10.2014

Zapraszamy wszystkie klasy I szkół podstawowych do udziału się w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka". Już od dzisiaj można zgłaszać się do udziału w akcji. Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

Październik Miesiącem Profilaktyki Raka Piersi
21.10.2014

Serdecznie zapraszamy mieszkanki powiatu bialskiego na bezpłatne badania mammograficzne wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Lubelski Oddział NFZ.

przekazanie wozu strażackiego
21.10.2014

W dniu 21 października pod Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się przekazanie wozu służącego wcześniej do celów pogotowia ratunkowego w powiecie Oberhavel. Powiat bialski otrzymaj auto podczas spotkania partnerskiego z okazji dziesięciolecia współpracy z powiatem Oberhavel w Oranienburgu w Niemczech. Samochód służył przez kilka lat w pogotowiu ratunkowym i został odstawiony w ramach planowanego remontu pojazdów służb ratunkowych.

narada oświatowa
21.10.2014

W dniach 17 i 18 października br. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Zameczek" w Konstantynowie odbyła się narada szkoleniowa dyrektorów szkół i poradni psychologiczno - pedagogicznych prowadzonych przez powiat bialski.
Celem narady było zgłębienie tematyki dotyczącej funkcjonowania szkół i poradni psychologiczno - pedagogicznej oraz przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych nt. Kodeksu postępowania administracyjnego w praktyce oświatowej.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Konstantynowie
21.10.2014

Dnia 17 października br. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Zameczek" w Konstantynowie odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Powiatu w Białej Podlaskiej na czele z przewodniczącym Przemysławem Litwiniukiem, Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, dyrektorzy szkół i poradni psychologiczno - pedagogicznej prowadzonych przez powiat bialski, Andrzej Mironiuk - kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Lublinie, Andrzej Marciniuk - kierownik Delegatury w Białej Podlaskiej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Mariusz Sawtyruk - kierownik Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej. Ponadto wśród gości przybyłych na uroczystość znaleźli się: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Franciszek Stafaniuk, a także Kurator Brzeski Michaił Andrejewicz Tichonczuk wraz z dyrektorami wydziałów oświaty, turystyki i sportu Rejonu Brzeskiego i Kobryńskiego oraz szkół podległych Kuratorowi Brzeskiemu.

Warsztaty "Przedszkole promujące zdrowie-...
17.10.2014

W dniu 16 października br. w warsztatach szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej 20 przedstawicieli z 12 przedszkoli z terenu powiatu bialskiego, tj. z placówek , które uczestniczyły w programie „Przedszkole zdrowe i przyjazne dziecku z cukrzycą" I i II edycja wzięło udział w warsztatach pt. „Przedszkole Promujące Zdrowie - specyfika i metody pracy". Warsztaty przeprowadziła Pani Katarzyna Stępniak - Koordynator Krajowy ds. Promocji Zdrowia w Szkole z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Ogłoszenie o przetargu z dnia 14 października...
16.10.2014

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na oddanie w dzierżawę na okres nie przekraczający trzech lat nieruchomości stanowiącej  własność Powiatu Bialskiego położonej w Białej Podlaskiej przy ulicy Brzeskiej.

delegacja oświatowa w powiecie bialskim
16.10.2014

W powiecie bialskim w dnach 16-18 października br gościmy delegację oświatową z terenu obwodu brzeskiego. Grupa złożona z dyrektorów szkół różnych typów, naczelników podległych jednostek z rejonu brzeskiego i kobryńskiego z odpowiednikiem naszego kuratora oświaty Michaiłem Andriejewiczem Tichończukiem na czele przybyła na Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej.

1 2 3 ... 48 49 50 Następna