200-lecie Diecezji Siedleckiej: spotkanie w sprawie organizacji Konferencji Episkopatu Polski w Janowie Podlaskim

13 lutego w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie robocze związane z organizacją Konferencji Episkopatu Polski w Janowie Podlaskim, która odbędzie się 7 i 8 czerwca. Uroczystości są częścią obchodów 200-lecia powstania Diecezji Siedleckiej. W spotkaniu, którego gospodarzem był starosta bialski Mariusz Filipiuk udział wziął biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda, a także komendant miejski Policji w Białej Podlaskiej podinsp. Grzegorz Pietrusik i z-ca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej bryg.mgr inż. Marek Chwalczuk. Tematami rozmowy były m.in. program uroczystości, które mają odbyć się w Janowie, a także kwestie związane z bezpieczeństwem uczestników wydarzenia.