Finał I Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

18 listopada w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej, odbył się Finał I Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu: bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego.

Olimpiadę uroczyście otworzył Wicestarosta Jan Bajkowski, witając wszystkich uczestników. oraz wyrażając słowa uznania dla uczniów, opiekunów i podkreślając wagę problematyki, jak również zaangażowanie organizatorów.

W finale uczestniczyło 9 uczniów – laureatów etapów powiatowych. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu i pisania testów: szkolnego, powiatowego i regionalnego, nie mieli łatwego zadania, by się przygotować, musieli zmierzyć się z trudnym i obszernym materiałem teoretycznym, obejmującym wiele zagadnień. W zgłębianiu trudnej wiedzy pomagali w szkołach nauczyciele, koordynujący program w danej szkole. Zakres tematu opracowany przez zespół specjalistów złożony z psychologów, obejmował między innymi: koncepcje osobowości, komunikację międzyludzką, choroby i zaburzenia psychiczne, stres, cele i formy psychoterapii oraz pomoc psychologiczną.
Pomimo tego obszernego materiału, olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, łącznie wzięło udział w etapie powiatowym 91 uczniów.
W etapie regionalnym finałowym uczniowie pisali test składający się z 25 pytań. Prawidłowy przebieg egzaminu testowego oraz wyłonienie olimpijczyków, zapewniło Jury w składzie: Pani Renata Nastaj- Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Parczewie, Pani Joaanna Żukowska – psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej Filia w Wisznicach oraz Pani Anna Zyszczuk – Kucyk – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim – autorzy pytań testowych na etap szkolny, powiatowy i regionalny.

W ostatecznej rywalizacji zwyciężyła: Anna Kwiatkowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Parczewie , jej opiekunem była Pani Joanna Piwowarczuk,

II miejsce zdobyła Joanna Matejek z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim,

zaś III miejsce przypadło w udziale Dorocie Dudzińskiej, także z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim będących pod opieką Pani Anny Butrym

Gratuluję zwycięzcom, serdecznie dziękuję wszystkim za udział, za wsparcie oraz współpracę a także zapraszam na uroczyste wręczenie nagród w dniu 25 listopada 2013 r. o godz. 14:00 w Sali konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej !