Andrzejkowe Spotkania z Folklorem w Leśnej Podlaskiej

26 listopada 2022 r. odbyły się Andrzejkowe Spotkania z Folklorem. Uroczystość została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej. Zgromadzeni goście wysłuchali między innymi występu Zespołu „Leśnianki” oraz obejrzeli spektakl prezentujący obrzęd dawnych wróżb „kołkiem z płota”. Podczas spotkania zaprezentowali się również artyści z Konstantynowa – „Pogodna Jesień” oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Gościnnie wystąpił zespół „Barwinek” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Podlaskiej oraz „Podlasianki” z Rokitna. Wśród wykonawców nie zabrakło solistek z Ukrainy.

Zadanie otrzymało dofinansowanie z budżetu Powiatu Bialskiego, z działu 921: kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.

Zdjęcia: Małgorzata Michaluk