Arturo Mari na Podlasiu

Swoistym przygotowaniem do kanonizacji Jana Pawła II była niewątpliwie wizyta Arturo Mari w powiecie bialskim. Był on podczas pontyfikatu papieża – Polaka jego osobistym fotografem oraz towarzyszem pielgrzymek i spotkań błogosławionego z wiernymi. Był także przyjacielem naszego papieża, a obecnie jest świadkiem jego życia i świętości.
Ta wyjątkowa postać zgromadziła liczne rzesze w kościołach na Podlasiu. W dniu 12 kwietnia spotkanie odbyło się w kościele p.w. św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim, zaś 13 kwietnia w kościele p.w. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, a wieczorem tego dnia w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

Podczas wizyty fotograf dzielił się świadectwem życia błogosławionego papieża, jego spotkań, modlitwy, pracy, ale też cierpienia i odchodzenia do Pana. Była to opowieść przez pryzmat najważniejszych zdjęć zrobionych Ojcu Świętemu przez te 27 lat, kiedy Mari był jego fotografem.
Zgromadzeni mieli również możliwość zadawania pytań, a na zakończenie uzyskania podpisu na książkach i albumach autorstwa wyjątkowego gościa.
Podczas spotkania można było obejrzeć także fragmenty serialu emitowanego w TVP pn. „Metr od świętości” – opowieść o codzienności papieża, widzianej oczami bliskiego współpracownika Arturo Mari.
Fotograf przybył na zaproszenie senatora Grzegorza Biereckiego oraz Fundacji „Kocham Podlasie”. Towarzyszył mu producent serialu i ambasador Zakonu Maltańskiego na Kubie Przemysław Häuser oraz senator Grzegorz Bierecki, natomiast całość moderował ks. Mariusz Boguszewski, dyrektor referatu ds. informacji diecezji kurii drohiczyńskiej.

Scroll to Top