Boże Narodzenie na terenach Południowego Podlasia – tradycja a współczesność

20 stycznia w Międzylesiu odbyła się uroczystość powiatowa „Boże Narodzenie na terenach Południowego Podlasia – tradycja i nowoczesność”. Podczas spotkania przeprowadzono konkursy na potrawy związane z tradycjami Bożego Narodzenia. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody

kategoria ryba
 I nagroda: Koło Gospodyń Wiejskich w Międzylesiu za potrawę „Ryba z brzoskwinią”
II nagroda: Ewa Szot za potrawę „Ryba w galarecie słodko-kwaśnej”
III nagroda: Henryka Bonik za potrawę „Tradycyjna ryba smażona”;

kategoria śledzie
I nagroda: Jolanta Danieluk za potrawę „Szuba”
II nagroda: Maria Falkiewicz za potrawę „Śledzie w sosie tatarskim”
III nagroda: Koło Gospodyń Wiejskich z Matiaszówki za potrawę „Koreczki śledziowe”

kategoria grzyby
I nagroda: Małgorzata Bonik za potrawę „Gołąbki wigilijne z sosem grzybowym”
II nagroda: Justyna Rutko-Bonik za potrawę „Kotlety wigilijne z grzybami”;
III nagroda: Koło Gospodyń Wiejskich w Bokince Królewskiej za potrawę „Kotlety grzybowe”

kategoria kapusta
I nagroda: Spółdzielnia Socjalna „Wspólna Chata” w Tucznej za potrawę „Bigos wigilijny ze śliwką, gruszką i chipsem z kani”
II nagroda: Janina Bonik za potrawę „Bigos wigilijny”
III nagroda: Teresa Juszczuk za potrawę „Tradycyjny bigos wigilijny”

kategoria słodkości
I nagroda: Koło Gospodyń Wiejskich w Ogrodnikach za potrawę „Piernik staropolski”
II nagroda: Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Zabłockiej Kolonia za potrawę „Racuchy
III nagroda: Koło Gospodyń Wiejskich w Międzylesiu za potrawę „Kisiel owsiany na słodko”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Zadanie otrzymało dofinansowanie z budżetu Powiatu Bialskiego z działu 921: kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tucznej.