XXI Gala „Dobre, bo Bialskie”

XXI Gala „Dobre, bo Bialskie” za nami!

13 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość „Dobre, bo Bialskie”. Na spotkanie przybyły osoby duchowne, władze państwowe, samorządowe, służby mundurowe, delegacja z powiatu Oberhavel, przedstawiciele instytucji, firm i organizacji pozarządowych, z którymi Powiat Bialski współpracuje.

Zaszczytny tytuł „Dobre, bo Bialskie” przyznawany jest firmom, organizacjom, instytucjom i samorządom, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju społecznego, gospodarczego oraz promocji Powiatu Bialskiego.
Statuetkę i dyplom wręczyli Starosta Bialski Mariusz Filipiuk oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusz Kiczyński.

Pierwszy tytuł otrzymało:
Biuro Projektów i Wycen Majątkowych MDM Piotr Dawidziuk w Piszczacu – statuetkę odebrali prezes firmy Piotr Dawidziuk oraz jego współpracownica Joanna Sakowicz-Bury.
Następnie wyróżnienia otrzymali:
Gospodarstwo Rolne Łaziuk Łukasz w Tłuśćcu – na scenę zaproszono właściciela Łukasza Łaziuka z małżonką Katarzyną Łaziuk;
Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Oddział w Białej Podlaskiej – wyróżnienie odebrał dyrektor oddziału w Białej Podlaskiej Seweryn Sapiński;
Firma EUROGRZYB Sp. z o.o. w Rogoźnicy Kolonii – statuetkę odebrali wiceprezes spółki Bogumiła Sulima oraz prokurent Michał Wójcik;
Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej Oddział w Białej Podlaskiej – nagrodę wręczono prezesowi zarządu stowarzyszenia Kazimierzowi Janiakowi i Monice Marchalewskiej.

Liderem samorządności i jednocześnie laureatem statuetki „Dobre, bo Bialskie” za rok 2022 została Gmina Łomazy. Tworzy ją 19 sołectw, które zamieszkuje w sumie 5 tys. mieszkańców. Na terenie gminie zarejestrowanych jest 147 podmiotów gospodarczych.Na scenę zaproszono Wójta Gminy Jerzego Czyżewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Wińskiego oraz sekretarz gminy Mariannę Łojewską.

Gala była doskonałą okazją do ogłoszenia wyników XV edycji konkursu Biblioteka Roku 2022. Konkurs był adresowany do bibliotek publicznych z terenu Powiatu Bialskiego. Zwycięzcą została biblioteka wyróżniająca się zaangażowaniem, pomysłowością w podejmowaniu nowatorskich zmian w swojej działalności, inicjatyw mających na celu wzbogacenie oferty biblioteki, promocji książki i czytelnictwa w środowisku lokalnym oraz współpracy na jego rzecz. Tytuł „Biblioteka Roku 2022” otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie, wyróżnienie zdobyła Gminna Biblioteka Publiczna w Rossoszu.

Pośród wielu znakomitych gości, podczas piątkowej uroczystości, nie zabrakło delegacji z partnerskiego Powiatu Oberhavel w Niemczech.Egmont Hamelow Wicestarosta Powiatu przekazał Staroście Bialskiemu w prezencie oprawiony w ramkę kolaż zdjęć z różnych wydarzeń z regionu Oberhavel, które miały miejsce w ciągu minionych dwóch lat, kiedy to niemożliwe były odwiedziny i wizyty z powodu pandemii.

Zaproszeni na uroczystość goście wysłuchali koncertu Alicji Majewskiej przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza i kwartetu smyczkowego Warsaw String Quartet.

Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za Państwa obecność! Do zobaczenia za rok!

Scroll to Top