Delegacja z powiatu bialskiego w Niemczech

Na zaproszenie władz powiatu Oberhavel delegacja z powiatu bialskiego brała udział w Targach Rolno-Spożywczych i Turystycznych Międzynarodowy Zielony Tydzień w Berlinie. W składzie delegacji uczestniczącej w tym wydarzeniu od 21 do 24 stycznia byli: starosta bialski Mariusz Filipiuk, przewodniczący Komisji Rolnictwa, Gospodarki i Infrastruktury Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Marek Sulima, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński oraz doradca starosty Jarosław Gajewski. Przybyli oni w ramach szeregu zaplanowanych na ten rok spotkań w ramach partnerstwa.

Podczas pobytu wielokrotnie władze powiatu Oberhavel, czyli starosta Ludger Weskamp, przewodniczący rady powiatu Klaus-Peter Schröder oraz wicestarosta Egmont Hamelow podkreślały bardzo dobrą współpracę między naszymi partnerskimi powiatami. Szczególnie wybrzmiało to podczas Dnia Oberhavel, który odbył się 22 stycznia w ramach targów w hali poświęconej Brandenburgii, w skład której powiat Oberhavel wchodzi.

Natomiast podczas Dnia Brandenburgii – 23 stycznia (również w ramach targów) z delegacją z powiatu bialskiego spotkał się Karl-Heinz Schröter, były starosta Oberhavel, a obecnie minister spraw wewnętrznych Brandenburgii. Z uwagi na dobrą współpracę i w dowód uznania wręczył on staroście bialskiemu Mariuszowi Filipiukowi okolicznościowy medal.

Delegacja z Polski zwiedzała targi oraz zapoznała się ze spektrum różnorodności niemieckiego rolnictwa. Szczególnie miała możliwość nawiązania kontaktów z wystawcami z powiatu Oberhavel, którzy reprezentowali gospodarstwa agroturystyczne, cegielnię, olejarnię, firmy zajmujące się produkcją sera koziego, mięsa wołowego, przetwórstwem drewna, biżuterią z drewna czy wytwarzające produkty naturalne.

Zielony Tydzień to najważniejsze i największe międzynarodowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Tradycyjnie odbywa się na początku roku w berlińskich halach wystawowych i jest skierowany do profesjonalnych odbiorców i szerokiej publiczności. W tym roku od 20 do 29 stycznia już po raz 82. odbywał się Międzynarodowy Zielony Tydzień w Berlinie. Swoje stoisko już po raz 15. miał także partnerski powiat Oberhavel.

 

Scroll to Top