Prezentacje „Za kolędę dziękujemy” w Konstantynowie

29 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie odbyła się 30. edycja Prezentacji „Za kolędę dziękujemy”. Celem wydarzenia jest kultywowanie i promocja tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia na terenach Południowego Podlasia. W spotkaniu wystąpiły następujące zespoły:

• „Oj dobra” i „Melizmat” z GCK Konstantynów,
  • „Leśnianki” z GOK Leśna Podlaska,
  • „Zacisze” z DPS w Konstantynowie,
  • „Mielniczanie” z GOKSiR w Mielniku,
  • „Aura” z GOK Sarnaki,
  • „Korniczanie” ze Starej Kornicy,
  • „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa działający przy GOK Janów Podlaski,
  • „Olszyna” z Olszyna działający przy GIK Rokitno,
  • „Jutrzenka” ze Sławacinka Starego,
  • „Kalina” z Białej Podlaskiej,
  • „Pogodna Jesień” z GCK Konstantynów,
  • „Marysieńki” ze Starych Szpaków
  • oraz „Czeremcha” z Cieleśnicy.

Zebrani wysłuchali również występu chóru parafialnego z Horbowa oraz solistów: Martyny Bożyk, Dominiki Stolarek i Zuzanny Bożyk z zespołu „Latido”, działającego przy GCK Konstantynów, Dominiki Szewczuk z GCK Konstantynów, Bartłomieja Juszkiewicza, ucznia LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej, Hanny Wyrzykowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, Magdy Karczmarz z Zakalinek oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. K. Sawczuka w Komarnie-Kolonii. Dojrzały głos zaprezentowała Antonina Hołub, która wykonała kolędę przy akompaniamencie taty.

Tradycyjnie w spotkaniu udział wzięli również uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Konstantynowie: Radosław Panasiuk, Przemysław Nitychoruk, Karol Kapłan, Monika Charko, Aleksandra Kałabun, Justyna Franczuk, Kinga Sawczuk i Piotr Kamiński. Na scenie zaprezentowali się instrumentaliści: akordeonista Maciej Olichwiruk, skrzypaczki: Oliwia Spychel, Aniela Juszkiewicz, Zuzanna Abramowska i Zuzanna Hodun. Młodym artystkom towarzyszył Mistrz Pan Zdzisław Marczuk, laureat ubiegłorocznej Nagrody Kultury Powiatu Bialskiego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Podczas trwania prezentacji zebrani goście mogli obejrzeć prace zgłoszone do 16. Konkursu Plastycznego „Anioły i ozdoby bożonarodzeniowe”.

Zadanie otrzymało dofinansowanie z budżetu Powiatu Bialskiego, z działu 921: kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.

Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie.