Dworek Łukowiska wygrał w konkursie „Miejsce z Klimatem”

Jury konkursu „Miejsce z Klimatem” uznało Dworek Łukowiska z miejscowości Bubel
– Łukowiska za najlepsze gospodarstwo agroturystyczne, które wykorzystuje niskoemisyjne źródła energii.
Konkurs zorganizowało Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE). Patronat nad konkursem sprawował m.in. Związek Powiatów Polskich. Konkurs „Miejsce z Klimatem” miał na celu wyróżnienie gospodarstw, obiektów turystycznych i agroturystycznych położonych na terenach wiejskich, które są przyjazne środowisku dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych i niskoemisyjnych źródeł energii.

Zwycięski Dworek Łukowiska został wybrany spośród ponad setki gospodarstw, które zgłosiły się do konkursu.


– Na potrzeby naszego gospodarstwa zamontowaliśmy kolektory słoneczne, które doskonale sprawdzają się przez cały sezon turystyczny, oraz pompy ciepła, które z kolei dostarczają energię cieplną, kiedy słońce słabiej świeci. Z całą pewnością możemy polecić te rozwiązania innym właścicielom gospodarstw agroturystycznych – mówi Barbara Wróbel, właściciel Dworku Łukowiska.
Konkurs „Miejsce z Klimatem” trwał od 15 maja do 15 września 2012 roku. W toku konkursu wyłoniono 100 gospodarstw, które otrzymały certyfikat „Miejsce z Klimatem”.
Uważamy, że tego typu konkursy, jak „Miejsce z Klimatem”, to doskonała forma propagowania ochrony środowiska – podsumowuje Barbara Wróbel, właściciel zwycięskiego Dworku Łukowiska. Galeria wyróżnionych gospodarstw oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.forumfree.pl/konkurs.

Scroll to Top