ELIMINACJE REGIONALNE XXXVII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM I MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjanych z terenu Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska współorganizowali: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Automobilklub Bialskopodlaski, Klub Motocyklowy „GROM” w Białej Podlaskiej.
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Miasta w Białej Podlaskiej i Oddział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie,

Pierwszy turniej skierowany do uczniów szkół podstawowych odbył się 08.05.2014 r. Jego gospodarzem był Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. We współzawodnictwie uczestniczyło 18 drużyn, które rywalizowały w konkurencjach: test z zasad i przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wyniki turnieju BRD w kategorii szkół podstawowych
1) drużyna ze szkoły Podstawowej z Łomaz
2) drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu
3) drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym
Zwycięski zespół startował w składzie: Dominika Golba, Katarzyna Sucharzewska, Michał Kowieski i Jakub Bańkowski.
Opiekunem grupy była pani Anna Lesiuk.
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Michał Kowieski ze Szkoły Podstawowej
w Łomazach.
Eliminacje Rejonowe Turnieju BRD szkół gimnazjalnych odbyły się 09.05.2014 r.
w Gimnazjum w Konstantynowie. Wzięło w nim udział 12 drużyn.
Wyniki turnieju BRD w kategorii gimnazjów
1) drużyna z Gimnazjum w Zalesiu
2) drużyna z Gimnazjum w Łomazach
3) drużyna z Gimnazjum Sportowego nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
Zwycięski zespół startował w składzie: Szymon Dobrowolski, Piotr Korniluk i Paweł Korniluk.
Opiekunem grupy była pani Bogumiła Wasztan.
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został przedstawiciel Zalesia – Paweł Korniluk.
Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjanych przeprowadzono w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn. Uczestnicy w testach musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat zasad i przepisów ruchu drogowego , umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi motoroweru, a także technicznej jazdy motorowerem i samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta.
Wyniki Turnieju Motoryzacyjnego
1) drużyna I LO im. J. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej
2) drużyna LO im. W. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim
3) drużyna ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Rafał Mitura, Michał Goławski i Adrian Lewczuk Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Rafał Mitura z I LO im. J. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej
Zwycięzcy z każdej kategorii reprezentować będą nasz region w finałach wojewódzkich.