Festiwal Pieśni Maryjnej za nami

15 maja w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej miał miejsce XXII Festiwal Pieśni Maryjnej. Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej oraz Sanktuarium MB Leśniańskiej.

Festiwal rozpoczęli gospodarze imprezy: wicestarosta Bialski Janusz Skólimowski, wójt Gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski i przeor klasztoru w Leśnej Podlaskiej o. Marek Moga.

Powiat Bialski reprezentowali w tym roku: wicestarosta Bialski Janusz Skólimowski, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marian Tomkowicz.

Jury w składzie Ireneusz Parafiniuk, Maria Stręk Tomasiak oraz Zbigniew Szewczuk przesłuchali 20 wykonawców i przyznane zostały nagrody:

W KATEGORII SOLISTÓW:

I miejsce – Patrycja Czarnocka z Siedlec

II miejsce – Katarzyna Gadomska z Leśnej Podlaskiej

III miejsce – Aleksandra Sacharczuk z Kodnia

W KATEGORII ZESPOŁY WOKALNE I WOKALNO-INSTRUMENTALNE:

I miejsce – Zespół „Łobaczewianki” z GOK w Kobylanach

II miejsce – Schola dziecięco – młodzieżowa z Leśnej Podlaskiej

III miejsce – Zespół „Pogodna Jesień” z GOK  w Konstantynowie

NAGRODA SPECJALNA – DLA NAMŁODSZYCH UCZESTNIKÓW FESTIWALU dla Zespołu „Niezapominajki” z Przedszkola Samorządowego w Leśnej Podlaskiej.

NAGRODA SPECJALNA PRZEORA O.MARKA MOGI – ZA AUTORSKĄ PIEŃ „MATKO LEŚNIAŃSKA” dla Scholi pw. Św. Jana Pawła II w Siedlcach

W KATEGORII CHÓRY:

I miejsce – Chór Parafii pw. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim

II miejsce – Schola i chór Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach

III miejsce – Chór „Oremus” z Międzyrzeca Podlaskiego

NAGRODA IM. DANUTY BOŁTOWICZ –  Chór męski „Fortis” z Międzyrzeca Podlaskiego

NAGRODA GRAND PRIX – Chór Parafii Św. Trójcy w Huszczy.

Zwycięzcom, podziękowania i dyplomy wręczali: przeor klasztoru o. Marek Mogą, wójt Gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski i przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński.

Dziękujemy sponsorom, zaproszonym gościom, uczestnikom imprezy i zgromadzonej publiczności za udział w Festiwalu i zapraszamy za rok, na kolejny XXIII Festiwal Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej.

UG Leśna Podlaska, zdjęcia:  o. Mieczysław Łacek